Strona korzysta z plików Cookies w celu statystycznym oraz realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w swojej przeglądarce.

>Ściemniacz, sterownik oświetlenia
 
Trend miedzi
Artykuł od 1 do 31 (z 31 artykułów)
Artykuł od 1 do 31 (z 31 artykułów)
 
wybrane filtry

(Ogranicz wybór)

Cena
Pomieszczenia
Kolor stelaż
Stopień ochrony
z przełącznikiem
Pilot

Ściemniacz, sterownik oświetlenia

 

Pomocny regulator światła: ściemniacz

W dziedzinie oświetlenia mieszkań wciąż pojawiają się nowe trendy i postęp techniczny, w związku z czym zwiększa się ilość potrzebnych akcesoriów. Należą do nich ściemniacze zapewniające coraz większe zróżnicowanie w zakresie aranżacji wnętrz za pomocą światła, ponieważ przy ich użyciu można zupełnie indywidualnie regulować jasność. Można je stosować do najróżniejszych typów lamp – niezależnie czy są to lampy stołowe, ścienne czy też lampy stojące. Idealnie nadają się do tworzenia rożnych nastrojów. Jako najlepszy przykład można wymienić ściemniacz lampy nad stołem w jadalni, za pomocą którego można dopasować stopień jasności do okoliczności i pory dnia. Ściemniacz ma poza tym tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić energię i w związku z tym pieniądze. Dzięki zmniejszeniu jasności spada temperatura żarówki i wolniej się ona zużywa.

Co należy uwzględnić w przypadku ściemniacza

Za pomocą ściemnianych lamp – jak ściemniane żarówki LED lub ściemniane żarówki energooszczędne – można tworzyć nastrojowe oświetlenie. Także zwykłe żarówki i halogenowe można regulować ściemniaczem. Jednak tak jak sama żarówka, a więc źródło oświetlenia, także ściemniacz jest zaprojektowany dla określonego zakresu mocy. Stąd rada, aby moc lampy nie była większa od mocy ściemniacza. W zakresie obsługi tego urządzenia przy wyborze jest prawdziwy dylemat. Oferowane są ściemniacze z regulacją dotykową, pokrętłami lub suwakami. Jest także regulacja nożna. Ściemniacz dotykowy, nazywany także ściemniaczem touch, może być podłączony do przewodu przyłączeniowego lampki stołowej lub biurkowej. Zazwyczaj ściemniacze używane są tylko do pojedynczych lamp. Większość posiada także funkcję przełączania włącz/wyłącz.

 
Schowek (0)
Schowek (0)
Schowek zawiera: 0 artykułów
Schowek zawiera: 0 artykułów

Schowek nie zawiera żadnych artykułów.
Do schowka
Lista porównawcza (0)
Lista porównawcza (0)
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów

Lista porównawcza nie zawiera żadnych artykułów.
Do listy porównawczej