Strona korzysta z plików Cookies w celu statystycznym oraz realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w swojej przeglądarce.

>>Lampy kuchenne i do jadalni
 
Trend miedzi
Artykuł od 1 do 60 (z 279 artykułów)
Artykuł od 1 do 60 (z 279 artykułów)
 
wybrane filtry

(Ogranicz wybór)

Cena
Pomieszczenia
Kierunek stylu
Kolor klosz
Kolor stelaż
Materiał stelaż
Materiał klosz
Kształty
Oprawka
Stopień ochrony
Ilość żarówek
Żarówki
Regulator wysokości
Pilot
energooszczędne
Jakość premium
Oferty specjalne

Lampy kuchenne i do jadalni

 

Lampy sufitowe – lampy do jadalni pozwalają na największą rozkosz podczas jedzenia

Mówi się słusznie, że je się oczami. Aby oczy mogły także jeść, kulinarne przysmaki muszą również zostać pokazane we właściwym świetle. Z tego punktu widzenia lampy do jadalni są podwójnie sprawą smaku. Zależnie od upodobań lampy do jadalni mogą świecić do góry i do dołu lub tylko oświetlać stół, mogą rozpraszać równomierne oświetlenie w całym pomieszczeniu lub kierować uwagę punktowo na przyrządzone pyszności. Szczególnie praktyczne są lampy do jadalni o regulowanej wysokości. W każdym jednak wypadku lampy do jadalni powinny zawsze oświetlać równomiernie cały stół jadalny, a więc powinny być dostosowane do wielkości i kształtu stołu. Do mniejszych okrągłych stołów wystarczy pojedyncza lampa sufitowa, większe stoły wymagają jednakże lamp o wydłużonym kształcie lub belek oświetleniowych. Teraz trzeba jeszcze tylko zadecydować o rodzaju wykończenia według swojego wyboru i nic więcej nie stoi na drodze kulinarnej rozkoszy. Smacznego i powodzenia podczas szperania w sklepie internetowym lampy.pl

Lampy kuchenne: Przydatność i estetyka

Ponieważ obecnie kuchnia często jest jednocześnie przestrzenią roboczą i salonem, stawia to szczególne wymagania w zakresie wyposażenia i oświetlenia. Lampy kuchenne muszą spełniać różne wymagania: W kąciku jadalnym powinna być możliwie przytulna atmosfera do przyjemnego spędzania razem czasu w rodzinnym gronie, przy blacie roboczym w kuchni lampy kuchenne powinny zapewniać oświetlenie dopasowane do wykonywanych prac. Ten podział wyraźnie pokazuje, że dobre oświetlenie kuchni wymaga zastosowania kilku rodzajów lamp kuchennych.

Lampy kuchenne do blatu roboczego i kącika jadalnego

Wybór lampy kuchennej, która oświetla blat roboczy w kuchni, zależy od warunków w kuchni. I tak np. oświetlenie podszafkowe jest idealne, jeżeli nad blatem kuchennym wiszą górne szafki. Te lampy kuchenne są na ogół utrzymane w prostym wzornictwie, jednakże zapewniają praktyczne korzyści. Jeżeli nie ma szafek, można nad blatem roboczym umieścić lampy kuchenne, które np. wiszą na systemach szynowych lub linkowych.

Oprócz blatu roboczego w wielu kuchniach kolejną centralną przestrzenią jest kącik jadalny. Lampa kuchenna w tym miejscu powinna z jednej strony zapewniać wystarczające światło do spożywania przygotowanych potraw, z drugiej - tworzyć przyjemny i odprężający nastrój. Najlepiej nadają się do tego lampy wiszące. Są one dostępne w różnych stylach, wielkościach i kolorach, tak że można znaleźć pasującą lampę kuchenną do każdej kuchni.

 
Schowek (0)
Schowek (0)
Schowek zawiera: 0 artykułów
Schowek zawiera: 0 artykułów

Schowek nie zawiera żadnych artykułów.
Do schowka
Lista porównawcza (0)
Lista porównawcza (0)
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów

Lista porównawcza nie zawiera żadnych artykułów.
Do listy porównawczej