Strona korzysta z plików Cookies w celu statystycznym oraz realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies w swojej przeglądarce.

>>Żyrandole styl dworkowy/rustykalny
 
Trend miedzi
Artykuł od 1 do 60 (z 84 artykułów)
Artykuł od 1 do 60 (z 84 artykułów)
 
wybrane filtry

(Ogranicz wybór)

Cena
Pomieszczenia
Kierunek stylu
Kolor klosz
Kolor stelaż
Materiał stelaż
Materiał klosz
Kształty
Podwieszenie
Oprawka
Ilość żarówek
Żarówki
Regulator wysokości
energooszczędne
Jakość premium
Oferty specjalne

Żyrandole styl dworkowy/rustykalny

 

Żyrandole w stylu rustykalnym i dworkowym

Dzięki żyrandolowi będą Państwo cieszyć się zainteresowaniem gości. Obojętnie, czy jest to prosty kilkupunktowy żyrandol lub migocący żyrandol kryształowy, tworzy on w każdym pomieszczeniu wymagający, szlachetny nastrój. Zresztą żyrandole nie zawsze muszą być antyczne. Także nowocześni designerzy odkryli na nowo żyrandol ze względu na jego fantazyjne oświetlenie. Proszę buszować w naszym sklep internetowym, a na pewno zdziwią się Państwo, jak różnorodne są żyrandole pasujące do każdego stylu wyposażenia wnętrz.

Żyrandol – to uosobienie luksusu i ekstrawagancji

Żyrandol, zwany także kandelabrem lub świecznikiem, wyróżnia się w szczególności jako szczególna forma lampy wiszącej lub wahadłowej tym, że jest to oświetlenie wielopunktowe i nierzadko jest bogato zdobiony – np. elementami załamującymi światło jak kamienie szlachetne, elementy szklane lub kryształy. Dzięki jego wzornictwu każdy żyrandol także jako wyłączony jest prawdziwym obiektem przyciągającym wzrok i zalicza się stanowczo do dekoracyjnych elementów wyposażenia wnętrz. Tradycja żyrandola sięga aż do czasów lamp naftowych w V wieku p.n.e., a w kolejnych stuleciach i tysiącleciach był coraz bardziej dopracowywany i poprawiany, aż do znanego nam obecnie kształtu żyrandola.

Szczególne żyrandole: w stylu dworkowym i rustykalnym

Długa tradycja żyrandoli pozwoliła także na powstanie wielu różnych stylów. Były żyrandole kryształowe, w stylu florentyńskim lub w stylu dworkowym, które najczęściej wyróżniają się rustykalnym wyglądem. Żyrandole w stylu rustykalnym lub dworkowym roztaczają przyjemną i rodzimą atmosferę, co jest spowodowane tym, że styl dworkowy rozwinął się z życia gminu. Chociaż Ci ludzie nie mieli wiele pieniędzy na szczególne meble i sprzęty, ich pomieszczenia emanowały prostą wygodą. Ta aura zachowała się do dziś w meblach, sprzęcie i także w żyrandolach w stylu dworkowym. Żyrandole w stylu rustykalnym lub dworkowym są perfekcyjnym uzupełnieniem wyposażenia w przytulnym stylu dworkowym.

 
Schowek (0)
Schowek (0)
Schowek zawiera: 0 artykułów
Schowek zawiera: 0 artykułów

Schowek nie zawiera żadnych artykułów.
Do schowka
Lista porównawcza (0)
Lista porównawcza (0)
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów
Twoja lista porównawcza zawiera: 0 artykułów

Lista porównawcza nie zawiera żadnych artykułów.
Do listy porównawczej