»»Ściemniacz, sterownik oświetlenia

Ściemniacz, sterownik oświetlenia


Polecane produkty w tej kategorii

26 artykułów

Sortuj:


Dostępna wersja video
Zalety sklepu
Dana lampa jest energooszczędna lub może być użyta z żarówkami energooszczędnymi.

Produkty ostatnio oglądanePomocny regulator światła: ściemniacz

W dziedzinie oświetlenia mieszkań wciąż pojawiają się nowe trendy i postęp techniczny, w związku z czym zwiększa się ilość potrzebnych akcesoriów. Należą do nich ściemniacze zapewniające coraz większe zróżnicowanie w zakresie aranżacji wnętrz za pomocą światła, ponieważ przy ich użyciu można zupełnie indywidualnie regulować jasność. Można je stosować do najróżniejszych typów lamp – niezależnie czy są to lampy stołowe, ścienne czy też lampy stojące. Idealnie nadają się do tworzenia rożnych nastrojów. Jako najlepszy przykład można wymienić ściemniacz lampy nad stołem w jadalni, za pomocą którego można dopasować stopień jasności do okoliczności i pory dnia. Ściemniacz ma poza tym tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić energię i w związku z tym pieniądze. Dzięki zmniejszeniu jasności spada temperatura żarówki i wolniej się ona zużywa.

Co należy uwzględnić w przypadku ściemniacza

Za pomocą ściemnianych lamp – jak ściemniane żarówki LED lub ściemniane żarówki energooszczędne – można tworzyć nastrojowe oświetlenie. Także zwykłe żarówki i halogenowe można regulować ściemniaczem. Jednak tak jak sama żarówka, a więc źródło oświetlenia, także ściemniacz jest zaprojektowany dla określonego zakresu mocy. Stąd rada, aby moc lampy nie była większa od mocy ściemniacza. W zakresie obsługi tego urządzenia przy wyborze jest prawdziwy dylemat. Oferowane są ściemniacze z regulacją dotykową, pokrętłami lub suwakami. Jest także regulacja nożna. Ściemniacz dotykowy, nazywany także ściemniaczem touch, może być podłączony do przewodu przyłączeniowego lampki stołowej lub biurkowej. Zazwyczaj ściemniacze używane są tylko do pojedynczych lamp. Większość posiada także funkcję przełączania włącz/wyłącz.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.