Lampy wewnętrzne LED

Czyszczenie magazynu na Lampy.pl

Polecane produkty w tej kategorii

Produkty ostatnio oglądane

Lampy LED do oświetlania mieszkań

Dioda elektroluminescencyjna, w skrócie LED, została wynaleziona już przed ponad 50 laty, a zjawisko elektroluminescencji, będące jej podstawą, zostało odkryte nawet ponad 100 lat temu. Jednakże w oświetleniu mieszkań spotykamy LED-y od niedawna. Dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych, gdy na rynku pojawiły się pierwsze żarówki LED z białym światłem, można było stosować diody świecące także do oświetlenia ogólnego. Wcześniej służyły one głównie jako lampy ostrzegawcze lub sygnałowe, np. w kierunkowskazach lub w urządzeniach elektronicznych. Od tego czasu lampy z białymi żarówkami LED są projektowane i produkowane w barwach światła ciepła biel, uniwersalna biała i światło dzienne, które są dobrze widoczne: smukła konstrukcja diod świecących daje projektantom większą swobodę podczas projektowania lamp. I tak powstają nie tylko lampy, które wyznaczają kierunki rozwoju technicznego, lecz także w zakresie formy i kształtu często ukazują w świetle dziennym swój futurystyczny wygląd.

Lampy wewnętrzne LED: to wzornictwo i efektywność najwyższej klasy

Oczywiście lampy LED są także stosowane na zewnątrz domu, jednakże lampy wewnętrzne LED lepiej „wpadają w oko”, ponieważ są bardziej różnorodne i niezwykłe. Wzornictwo lamp wewnętrznych LED jest często bardzo minimalistyczne i wykorzystuje w pełni zalety małych rozmiarów diod świecących. Także nadzwyczajne lampy designerskie chętnie są wyposażane w żarówki LED, ponieważ są one dyskretne a mimo to efektywne. I tak żarówki stanowią dyskretne tło i nigdy nie odbierają nic z prezentacji całego dzieła sztuki.

Lampy wewnętrzne LED są coraz bardziej atrakcyjne dla wielu konsumentów ze względu na rosnące ceny prądu, nawet jeżeli na początku przy ich zakupie trzeba trochę głębiej sięgnąć do portfela. Przy obliczeniach na dłuższy okres czasu można dzięki lampom LED zaoszczędzić pieniądze. Przy tej samej mocy żarówki LED zużywają tylko około dziesięć procent energii, której potrzebowałaby zwykła żarówka. Tak więc zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne lampy LED są inwestycją na przyszłość.

Czyszczenie magazynu na Lampy.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.