Oświetlenie rowerowe


Polecane produkty w tej kategorii

1 artykułów

Sortuj:


z technologią LED oraz nadaje się do lamp LED

Produkty ostatnio oglądaneOświetlenie roweru – zapobiega wypadkom i poprawia bezpieczeństwo

Dobre oświetlenie roweru w decydujący sposób przyczynia się do bezpieczeństwa rowerzysty w ruchu ulicznym. Z jednej strony, odpowiednie oświetlenie roweru zapewnia samemu rowerzyście dobrą widoczność na drodze, ale z drugiej strony jest równie ważne, by być widzianym i odpowiednio wcześnie dostrzeżonym przez innych. Zanim popularne stało się oświetlenie elektryczne także jako oświetlenie rowerowe, lampy rowerowe składały się z lamp olejowych, naftowych czy karbidowych. Obecnie także do oświetlenia rowerowego weszła technika LED i w znacznym stopniu zastąpiła żarówki i lampy halogenowe.

Lampy rowerowe dopuszczone zgodne z StVZO (Ustawą o ruchu drogowym)

Budowa oświetlenia rowerowego jest uregulowana ustawowo w §67 StVZO („Wyposażenie techniczno-oświetleniowe rowerów”) i nakazuje m.in. użycie skierowanego do przodu reflektora ze światłem białym, czerwonego światła odblaskowego i tylnego światła ze światłem czerwonym. Wszystkie elementy oświetlenia rowerowego muszą nosić niemiecki znak kontroli jakości (numer K z linią falistą). Przy zakupie lampki rowerowej należy koniecznie zwrócić uwagę na to, że tanie modele z importu bez znaku kontroli jakości najczęściej nie spełniają minimalnych wymogów odnośnie lamp rowerowych.

Oświetlenie rowerowe składa się z elementów aktywnych i pasywnych

Oświetlenie rowerowe w komplecie składa się zarówno z aktywnych, jak i pasywnych elementów, tzn. z jednej strony lamp rowerowych, które same wytwarzają światło, a z drugiej strony ze świateł odblaskowych, które odbijają światło obce. Brak aktywnych elementów oświetlenia rowerowego może także w dzień prowadzić do zapłacenia mandatu, a w ciemności oznacza, że rowerzyście zabroni się kontynuowania jazdy bez dodatkowych lamp. Zarówno biała lampa przednia jak i czerwona odblaskowa wyposażone są w żarówki, lampki halogenowe lub jedną ew. kilka LED. Zasilanie prądem tych lampek rowerowych gwarantuje dynamo. Lampy rowerowe zasilane bateriami lub akumulatorkami dozwolone są tylko jako uzupełnienie napędzanego dynamem oświetlenia roweru albo dozwolone w przypadku rowerów wyścigowych poniżej 11 kg.

Oświetlenie rowerowe to lepsze bezpieczeństwo w ruchu ulicznym

Pewne i dobre oświetlenie rowerowe składa się z dynama piastowego, lamp przedniej i tylnej z LED, światła postojowego i okablowania. Napędzane dynamem oświetlenie roweru jest nie tylko bardziej niezawodne niż to zasilane bateriami, lecz także bardziej przyjazne dla środowiska. Nawet jeśli oświetlenie rowerowe samymi bateriami nie jest w Niemczech dozwolone, wolno jest zasilać także akumulatorkami sprawne, napędzane dynamem oświetlenie. Specjalne modele lamp rowerowych mogą być zasilane prądem zarówno za pomocą dynama jak i akumulatorków i baterii.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 złStwórz wnętrze idealne z Lampy.pl >> 100, 200, a nawet 300 zł rabatu!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.