Kinkiety pochodnie


Polecane produkty w tej kategorii

50 artykułów

Sortuj:

Proszę wybrać filtry:

 

Zalety sklepu
Czyszczenie magazynu na Lampy.pl
Zalety sklepu

Produkty ostatnio oglądaneKinkiety pochodnie – to nowoczesne formy prastarego oświetlenia

Jako lampy ścienne o szczególnym kształcie kinkiety pochodnie rozpraszają pośrednie światło i dzięki temu tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Mocowane na ścianie pozwalają tworzyć pojedyncze akcenty świetlne, szczególnie gdy włącza się je oddzielnie od pozostałego oświetlenia. Kinkiet pochodnia jest także często stosowany do oświetlenia obrazów, trofeów lub luster i tym samym pełni również funkcję części dekoracji ściennych i pokojowych.

Z kinkietami pochodniami na tropach naszych przodków

Kinkiet pochodnia nie jest wynalazkiem czasów nowożytnych – w prostym kształcie pochodnia z otwartym ogniem była stosowana już przez naszych przodków do oświetlania ich jaskiń i była mocowana na ścianie. Również obecnie chętnie stosuje się prawdziwe pochodnie zawieszone na ścianie lub wbite w podłoże jako nastrojowe oświetlenie podczas garden party. Bezpieczniejsze i do stosowania we wnętrzach są jednak kinkiety pochodnie, które są wyposażone w żarówkę w kształcie „płomieni“.

Kinkiety pochodnie dla każdego gustu

Niektóre modele tego rodzaju kinkietów w naszym asortymencie przypominają pierwotne pochodnie, inne są utrzymane w nowoczesnym wzornictwie, tak że można tu znaleźć odpowiedni obiekt dla każdego stylu urządzenia wnętrza. Dzięki takiej lampie, która jest zarówno ozdobą na ścianie, jak i pośrednim źródłem światła, mogą Państwo tworzyć w swoim domu jeszcze bardziej przytulne i atrakcyjne aranżacje: kinkiet pochodnia jest to np. perfekcyjne uzupełnienie kominka lub przytulne oświetlenie na taras.

Lampy ścienne rozpraszają pośrednie światło i dzięki temu tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Jeżeli włącza się je oddzielnie od pozostałego oświetlenia, mogą one tworzyć pojedyncze akcenty świetlne. Część dekoracji ściennych i pokojowych stosowana jest do oświetlenia obrazów, trofeów lub luster. Początki lampy ściennej sięgają daleko do źródeł naszej historii. Już w odległej prehistorii nasi przodkowie mocowali pochodnie na ścianach, aby oświetlić swoje jaskinie. W handlu jest dostępnych jeszcze wiele lamp ściennych w kształcie pochodni, nawet jeżeli teraz ich źródłem światła nie jest już otwarty ogień.

Czyszczenie magazynu na Lampy.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.