Lampy wiszące styl klasyczny/antyczny


235 artykułów

Sortuj:

Proszę wybrać filtry:

 

Zalety sklepu
Wymarzone oświetlenie do domu i ogrodu marki Lampenwelt.com
Zalety sklepu

Polecane produkty w tej kategorii

Produkty ostatnio oglądaneLampy wiszące w stylu klasycznym i antycznym

Lampa wisząca należy do klasycznego oświetlenia wnętrz. Przeważnie zamontowana w centralnym punkcie na środku pokoju zapewnia optymalne oświetlenie całej przestrzeni. Lampę wiszącą można wykorzystać do oświetlenia ogólnego, podczas gdy zadania specjalne (do czytania, do tworzenia akcentów świetlnych, jako tło, do oświetlenia pewnych obiektów) przejmują lampy stołowe, stojące i ścienne. Jednakże dzięki eksponowanej pozycji lampa wisząca jest także ważnym optycznym akcesorium aranżacji wnętrz. Dlatego przy jej wyborze należy się kierować szczególną starannością. Proszę rozejrzeć się spokojnie po naszym sklepie internetowym, znajdą tu Państwo olbrzymi asortyment i z pewnością także pasującą lampę wiszącą do aranżacji Państwa wnętrza.

Klasyczne lampy wiszące nigdy nie wychodzą z mody

Klasyczne lampy wiszące można by - ze względu na ich styl - określić także jako ponadczasowe. Bez względu na zmieniającą się modę lub tendencje lampy wiszące określane mianem klasycznych zawsze są odbierane jako piękne. Klasyczna lampa wisząca wyróżnia się przejrzystością linii, prostotą i elegancją. Także kolorystycznie są one mniej spektakularne lub rzucające się w oczy; unika się modnych kolorów, w związku z czym klasyczna lampa wisząca nigdy nie wychodzi z mody.

Lampy wiszące o antycznych kształtach i kolorystyce

Powszechnie słowo „antyczny“ znaczy, że coś jest dosyć stare i wartościowe. Antyczne meble - na przykład - są zazwyczaj dziedziczone z pokolenia na pokolenie i także po długim czasie ciągle jeszcze się trzymają. W przypadku antycznych lamp wiszących jest tak, że ich styl przypomina minione epoki. Może się tak dziać dzięki nadawanym im kształtom, ale także poprzez obróbkę powierzchniową metali i szkła. I tak antyczne lampy wiszące są np. często pokryte patyną w kolorze złota lub brązu – nierzadko w wyniku pracy ręcznej. Także wśród lamp wiszących nie są żadną rzadkością kute żelazne stelaże lub stelaże w kolorze rdzy, które można by przyporządkować do kategorii „antyczne“. Antyczne lampy wiszące w związku ze swoim kształtem, materiałami i powierzchnią przywołują ducha przeszłości.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.