Kuchnia


Polecane produkty w tej kategorii

950 artykułów

Sortuj:


Zalety sklepu
Rozjaśnij jesienne wieczory z Lampy.pl
Zalety sklepu
BLACK WEEK na Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneLampy kuchenne oświetlają kuchnię we właściwy sposób

Potrafią uatrakcyjnić to pomieszczenie, aby pomimo pilnych prac nikt nie czuł się tu tak, jakby był rzeczywiście w pracy. A zwłaszcza, gdy w kuchni znajduje się stół lub inne wyposażenie zachęcające do pozostania w niej, jak blat i stołki barowe, ważne jest pomocne światło. Dzięki odpowiednim lampom kuchennym można przekształcić każdą kuchnię w miejsce, w którym pomimo wszelkich trudów chętnie będziemy przebywać.

Lampy kuchenne umożliwiają atrakcyjne oświetlenie kuchni

Oświetlenie kuchni można zrealizować za pomocą różnych rodzajów lamp kuchennych. Zalicza się do nich proste lampy sufitowe z przeważającym (białym) światłem, reflektory do oświetlania określonych miejsc i do rozdzielania światła oraz lampy wiszące przyjemnie rozpraszające światło nad stołem w jadalni lub nad powierzchniami roboczymi wchodzącymi do pokoju. Zwraca przy tym także uwagę design poszczególnych lamp. Wzornictwo lamp kuchennych jest z reguły proste, w odcieniach bieli i srebrnym. Jest to uzasadnione tym, że odpowiednie produkty powinny podkreślać czystość dobrej kuchni. Duża powierzchnia emitująca światło powinna poza tym zapewniać – na przykład w przypadku lamp sufitowych – wspaniałe oświetlenie całej kuchni bez bezpośrednio zacienionych miejsc.

Światło pod szafkami kuchennymi – znany problem rozwiązany przy pomocy lamp kuchennych

Jeżeli światło oświetla kuchnie dzięki lampie na suficie lub opuszczonej z sufitu lampie wiszącej, wtedy najczęściej powodujemy własnym ciałem raczej nieoptymalne oświetlenie stref gotowania znajdujących się pod szafkami. Po prostu stoimy światłu na drodze. Można przeciwdziałać temu, tworząc pod szafkami kuchennymi dodatkowe źródło światła, do czego idealnie nadają się reflektory i oprawy podszafkowe. Można je montować pod szafką lub w przypadku opraw wpuszczanych - zagłębić je w niej, aby uzyskać maksymalną przestrzeń. To dodatkowe źródło światła zapewnia wtedy takie oświetlenie, które umożliwia prace bez tworzenia się cienia. Dzięki takiemu oświetleniu kuchennemu powierzchnie pod szafkami stają się dobrze oświetlonymi powierzchniami roboczymi.

BLACK WEEK na Lampy.pl | Rabaty do -80%

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.