»»Oświetlenie ewakuacyjne do biur, sklepów i zakładów przemysłowych

Oświetlenie ewakuacyjne do biur, sklepów i zakładów przemysłowych


Polecane produkty w tej kategorii

6 artykułów

Sortuj:


Dana lampa jest energooszczędna lub może być użyta z żarówkami energooszczędnymi.
z technologią LED oraz nadaje się do lamp LED
Dana lampa jest energooszczędna lub może być użyta z żarówkami energooszczędnymi.
z technologią LED oraz nadaje się do lamp LED
z technologią LED oraz nadaje się do lamp LED

Produkty ostatnio oglądaneOświetlenie ewakuacyjne - nowy znak bezpieczeństwa

Znamy je z kin, centrów handlowych, dyskotek i hal sportowych. Małe, podświetlone sześciany z piktogramem przedstawiającym zarys drzwi, za nim strzałka oraz postać biegnąca za strzałką. W nowych wersjach oświetlenia awaryjnego bądź systemach oświetlenia awaryjnego przedstawiono jedynie zielonego ludzika na białym tle, który podąża w kierunku wskazywanym przez dużą białą strzałkę. Dotychczasowe znaki bezpieczeństwa dalej obowiązują. Nowo instalowane oświetlenie awaryjne uwzględnia jednak nowy znak. Systemy bezpieczeństwa są wymagane ustawowo w budynkach użyteczności publicznej.

Oświetlenie ewakuacyjne może uratować życie

Oświetlenia awaryjne są dobrze wszystkim znane, ale przed wszystkim są bardzo ważne. Są różne rodzaje oświetlenia awaryjnego. Dzielimy je na oświetlenie awaryjne zapasowe oraz awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Awaryjne oświetlenie ewakuacyjne dzielimy z kolei na oświetlenie dróg ewakuacyjnych, oświetlenie ewakuacyjne stanowisk pracy w strefie szczególnego zagrożenia oraz oświetlenie zapobiegające panice zgodnie z normą DIN EN 1838 - obejmuje ona wymagania techniczne w zakresie oświetlenia odnośnie oświetlenia ewakuacyjnego w przypadku przerwy w dostawie prądu. Oświetlenie awaryjne jest w pewnym sensie pojęciem nadrzędnym dla oświetlenia ewakuacyjnego i oświetlenia zapasowego. Oświetlenie awaryjne dróg ewakuacji umożliwia na przykład straży pożarnej orientację podczas akcji ratowniczej. Oświetlenie zastępcze ma przykładowo dużą wagę w salach operacyjnych.

Oświetlenie ewakuacyjne stanowisk pracy w strefie szczególnego zagrożenia

Do oświetlenia awaryjnego należy także oświetlenie ewakuacyjne stanowisk pracy w strefie szczególnego zagrożenia, czyli zagrożenia wypadkiem pracowników lub innych osób w przypadku awarii oświetlenia. Dotyczy to przykładowo wykopów, prac z substancjami toksycznymi lub wybuchowymi. Także w przypadku pracy wykonywanej przy szybko pracujących maszynach, np. walcach, należy stworzyć możliwość uruchomienia oświetlenia awaryjnego w przypadku awarii zwykłego oświetlenia. Także w przypadku prac na pomostach, scenach i arenach nieodzowne jest posiadanie oświetlenia awaryjnego na wypadek awarii.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 złStwórz wnętrze idealne z Lampy.pl >> 100, 200, a nawet 300 zł rabatu!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.