»»Wentylatory stołowe i stojące

Wentylatory stołowe i stojące


Polecane produkty w tej kategorii

13 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneChłodny powiew wiatru z wentylatorów stołowych i wolnostojących

Gdy temperatury na zewnątrz wzrastają, powietrze w domu lub biurze również staje się nieznośnie gorące i duszne. Jeżeli nie mamy klimatyzacji, to należy sięgnąć po wentylator, aby zapewnić sobie dopływ świeżego powietrza. Zasadniczo są do wyboru trzy różne rodzaje wentylatorów: sufitowe, wolnostojące i stołowe. Wszystkie one zapewniają lepszą cyrkulację powietrza, nie są jednak w stanie obniżyć temperatury w pomieszczeniu. Wentylator stołowy lub wolnostojący wymusza ruch powietrza, który jest przez skórę człowieka odczuwany jako ochłodzenie.

Wentylator stołowy - ochłoda dla jednej osoby

Wentylator stołowy to najmniejszy model tego urządzenia. Nadaje się on z uwagi na swe małe rozmiary na przykład do postawienia na biurku. Ponieważ jego moc z reguły jest ograniczona, nie powoduje on szczególnie silnego przepływu powietrza, więc tylko jedna lub kilka osób może odczuć jego chłodzące działanie.

Wentylator wolnostojący - to więcej niż tylko wietrzyk

Jeżeli chcemy uzyskać poprawę powietrza w całym pomieszczeniu, to lepiej niż wentylator stołowy nadaje się do tego wariant wolnostojący. Jego głowica, tzn. wirnik oraz łopatki wirnika, znajduje się na stojaku, który w wielu modelach ma regulowaną wysokość. Niektóre z wentylatorów stojących posiadają dodatkowo kółka przy nóżkach stojaka, aby można było ustawiać ten "wiatrak" w różnych miejscach pokoju. W przypadku wentylatorów wolnostojących należy, podobnie jak w przypadku innych tego typu urządzeń, zwracać uwagę na wydajność. Wielkość oraz wydajność wentylatora determinują prąd powietrza, który jest przezeń generowany.

Ponieważ zarówno wentylatory stołowe, jak i wolnostojące posiadają przewód, należy zwracać uwagę na to, aby „chłodna bryza“ nie stała się pułapką, o którą wszyscy będą się potykać.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.