Pozostałe świetlówki


Polecane produkty w tej kategorii

3 artykułów

Sortuj:


Produkty ostatnio oglądaneŚwietlówki mają obecnie coraz szersze zastosowanie

Świetlówki są w domach oprócz halogenów i zwykłych żarówek najczęściej stosowanymi źródłami światła. Kiedyś miały raczej prosty wygląd i stosowano je co najwyżej w pomieszczeniach użytkowych jak warsztat, garaż, pralnia lub spiżarnia w piwnicy. Ufano świetlówkom głównie dzięki ich działaniu jako źródeł światła w reklamach świetlnych, a jeżeli wchodziło w grę ich stosowanie, to nie ze względów estetycznych a raczej praktycznych. Jednakże przez lata świetlówka wypracowała sobie pozycję jako element dekoracyjny także do wnętrz mieszkalnych. I słusznie, ponieważ stale polepszano ich jakość tworząc na przykład przytulne świetlówki o ciepłej białej barwie światła. Obecnie świetlówka jest także poszukiwana jako oświetlenie architektoniczne, na przykład z kolorowymi przesłonami.

Wizualna atrakcja: kolorowe świetlówki

Światło można wytwarzać w różny sposób. W tradycyjnych żarówkach prąd jest przeprowadzany przez drut wolframowy i on wytwarza światło. Świetlówki zawierają gaz szlachetny jak krypton lub argon. Ten gaz wskutek napięcia wytwarza promieniowanie. Promieniowanie wchodzi w reakcję z warstwą luminoforu wewnątrz świetlówki i dzięki temu powstaje światło. Świetlówki należą do żarówek, które samodzielnie mogą wytwarzać kolorowe światło. Nie potrzebują do tego ani kolorowych kloszy, ani jakichkolwiek filtrów - kolorowe światło wytwarzają dzięki rożnym mieszankom luminoforu. Świetlówki liniowe są dostępne o różnych średnicach. I tak świetlówka T8 ma średnicę 26 milimetrów, a świetlówka T5 średnicę 16 milimetrów.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.