Świetlówki kołowe


Polecane produkty w tej kategorii

7 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŚwietna sprawa: świetlówki kołowe

Świetlówki są dostępne w najróżniejszych wersjach: jako świetlówki liniowe, U-kształtne i kołowe. W wariancie w kształcie pierścienia nazywa się je świetlówkami kołowymi. Świetlówki kołowe działają zgodnie z zasadą działania świetlówek, należąc do lamp wyładowczych: wytwarzają jasność poprzez wyładowanie elektryczne. W szklanym korpusie znajduje się gaz szlachetny, który gdy płynie prąd, wysyła promieniowanie. To promieniowanie wchodzi w reakcję z warstwą luminoforu wewnątrz korpusu świetlówki kołowej, która wówczas świeci. Z technicznego punktu widzenia żarówka - w tym przypadku świetlówka kołowa - sama zapewnia światło. Sama oprawa oświetleniowa jest "tylko" osłoną, pięknym opakowaniem świetlówki kołowej lub tego źródła światła.

Komfortowe oświetlenie, mniejszy wzrost temperatury, okrągły kształt: świetlówka kołowa

Zakres stosowania świetlówek kołowych - tak jak ogólnie świetlówek - stale był powiększany. Nie są one już skazane tylko na pomieszczenia użytkowe, lecz znajdują zastosowanie we wszystkich możliwych miejscach domu: w kuchni, salonie lub przedpokoju, jak również w pomieszczeniach do majsterkowania. Ze względu na swój kształt świetlówki kołowe nadają się wspaniale jako żarówki do okrągłych lamp wszelkiego rodzaju, znajdą więc zastosowanie zarówno w lampach wiszących, jak i stojących, ściennych lub lampach do lustra w łazience. Do zalet świetlówek kołowych należy ich energooszczędność. W porównaniu ze zwykłą żarówką, która przekształca tylko 5% zużytej energii na światło, a 95% na bezużyteczne ciepło, świetlówka wytwarza 29 % światła. Cieszy również względnie długi okres użytkowania świetlówki kołowej ponad 8.000 godzin. Dlatego należy zaklasyfikować ją jako bardziej ekonomiczną niż przykładowo zwykła żarówka, której okres użytkowania wynosi około 1000 godzin.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.