Świetlówki liniowe T5/G5


Polecane produkty w tej kategorii

12 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŚwietlówki T5/G5 i zasada ich działania

Świetlówki T5/G5 należą do tak zwanych niskociśnieniowych lamp wyładowczych. Jej wnętrze pokryte jest warstwą luminoforu. W szklanej rurce znajduje się rtęć i gaz szlachetny. Luminofor zostaje wzbudzony przez wyładowanie jarzeniowe w rurze wypełnionej parami rtęci świetlówki T5/G5. Odbywa się to w temperaturze pokojowej ok. 25 stopni C. Pod określonym ciśnieniem gaz szlachetny - często argon lub krypton - służy do ułatwienia zapłonu. Do elektrod na końcach świetlówki T5/G5 doprowadza się napięcie sieciowe, tak że pary rtęci podczas wyładowania emitują promieniowanie UV. Pod wpływem promieni UV luminofor zapewnia jasność lub światło. W zależności od mieszanki luminoforu można uzyskać różną barwę światła.

Świetlówki T5/G5 i możliwości ich stosowania

Świetlówki T5/G5 są znane jako najczęściej spotykane źródło światła w instalacjach reklam świetlnych. Można je łatwo wymienić, dlatego też konserwację mogą przeprowadzać także osoby bez kwalifikacji. W przestrzeniach prywatnych świetlówki mają wiele zastosowań: mogą rozświetlać zarówno lampę wiszącą w kuchni jak i nowoczesną lampę ścienną w salonie. Na efektywność ekonomiczną świetlówki T5/G5 można wpłynąć pozytywnie, stosując odpowiedni elektroniczny statecznik (EVG), który często jest już wbudowany. Dzięki elektronicznemu statecznikowi EVG uzyskiwanie światła jest jeszcze bardziej ekonomiczne, ponieważ dzięki niemu świetlówka T5/G5 zużywa mniej energii. Ponadto zapewnia on start bez migotania i wydłuża czas użytkowania świetlówek.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.