Świetlówki linowe T8/G13


Polecane produkty w tej kategorii

15 artykułów

Sortuj:


Produkty ostatnio oglądaneJak świetlówki T8/G13 wytwarzają światło?

Pod koniec lat 30-tych XX-wieku pojawiło się dodatkowe towarzystwo dla zwykłej żarówki w postaci świetlówek, do których należy także świetlówka T8/G13. W świetlówce znajduje się gaz szlachetny i niewielkie ilości rtęci. Wytwarzają one światło dzięki wyładowaniom, dlatego nazywa się je lampami wyładowczymi. Elektryczne cząstki elementarne, tak zwane elektrony, poruszają się w szklanej rurce i reagują z jej warstwą luminoforu. Dzięki temu promieniowanie ultrafioletowe jest przetwarzane na widzialne światło. Światło świetlówek robiło wcześniej wrażenie zimnego i niesympatycznego. Świetlówki T8/G13 spotykało się przeważnie w garażach i innych pomieszczeniach użytkowych. To się jednak zmieniło, ponieważ z czasem zmieniło się oddawanie kolorów, dzięki opracowaniu świetlówek o ciepłych barwach światła.

Świetlówki T8/G13 są w ciągłym rozwoju

Tak jak inne świetlówki również świetlówki T8/G13 są w ciągłym rozwoju. Obecnie dostępne są także świetlówki T8/G13, które mogą być ściemniane oraz świetlówki o różnych kolorach powłoki z tworzywa sztucznego, które można po prostu zamontować i zmieniać. I tak jednego dnia świetlówka T8/G13 świeci na czerwono, w inne dni w kolorach niebieskim, zielonym lub żółtym. Przy zakupie tego typu źródeł światła powinno się uwzględniać kilka czynników: wspomniane powyżej oddawanie barw, czas użytkowania, jak również wydajność energetyczną, a więc ile światła powstanie ze zużytego prądu. Świetlówki T8/G13 we wszystkich trzech dziedzinach uzyskują dobre oceny. Określone kryteria należy także uwzględnić przy utylizacji świetlówek T8/G13: ze względu na zawartość rtęci, nawet jeżeli jest ona minimalna, nie wolno wyrzucać ich do odpadów komunalnych. Świetlówki T8/G13 podlegają utylizacji we właściwy sposób.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.