Żarówki

  1. 15
   Żarówki E27
   Żarówki E27
  2. 21
   Żarówki E14
   Żarówki E14
  3. 2
   Pozostałe żarówki
   Pozostałe żarówki
SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Polecane produkty w tej kategorii

Produkty ostatnio oglądane

Żarówki

Żarówka jest do dziś najbardziej powszechnym źródłem światła. Żarówki są znane ze swego ciepłego, przytulnego światła i dobrego oddawania barw, stosowane są we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i do wszelkich celów, od romantycznego nastrojowego oświetlenia, aż do jasnego oświetlenia pomieszczeń do pracy światłem dziennym.

Niestety, żarówki zaliczają się, pomimo swoich wszystkich zalet do promienników temperaturowych i są prawdziwymi marnotrawcami energii. Żarówka przekształca w światło faktycznie tylko 5 % zużywanej energii. Pozostałe 95% jest przekształcane w energię cieplną i niepotrzebnie marnowane. Z tego powodu 1. września 2009 wszedł w życie zaplanowany przez Komisję Europejską zakaz stosowania zwykłych żarówek.

Żarówki są wycofywane w 4 etapach aż do roku 2012. Bliższe informacje odnośnie wycofania znajdą Państwo w naszym leksykonie pod hasłem „Zakaz stosowania żarówek”.

Jednocześnie ciągle opracowuje się alternatywy dla zwykłych żarówek. Żarówki mogą w przyszłości zostać zastąpione przez żarówki halogenowe, energooszczędne lub LED z gwintowym trzonkiem.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.