E14


Polecane produkty w tej kategorii

11 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówka energooszczędna E14 - energooszczędna alternatywa

Jako zamiennik dla „wymierającej“ żarówki E14 żarówka energooszczędna E14 jest jednym z kilku rozwiązań. Odpowiedzialnym za znikanie z rynku zwykłej żarówki jest jej zły bilans energetyczny. Dzięki żarówce energooszczędnej E14 tego problemu już nie ma. W porównaniu do zwykłej żarówki, dzięki żarówkom energooszczędnym, można zaoszczędzić do 80% energii. Żarówki energooszczędne E14 są w stanie przekształcić 25% energii w światło - a nie tylko 5% jak zwykła żarówka. I tak zwykłej żarówce 40W odpowiada mniej więcej żarówka energooszczędna 7-9W. Także okres użytkowania żarówki energooszczędnej jest zależnie od budowy i producenta 10 do 20 razy dłuższy niż zwykłej żarówki. Dzięki tym właściwościom żarówki energooszczędnej E14 oszczędza się pieniądze.

Jak jest zbudowana żarówka energooszczędna E14?

Gwintem żarówki energooszczędnej E14 jest jeden z dwóch klasycznych gwintów żarówek, mianowicie gwint Edisona o średnicy 14 mm. Zasadniczo żarówki energooszczędne E14 i wszystkie inne kształty żarówek energooszczędnych są kompaktowymi świetlówkami z wbudowanym statecznikiem. Żarówki energooszczędne, także podgrupa żarówek energooszczędnych E14, stały się znane dzięki temu kształtowi „pofałdowanych“ świetlówek. Ale obecnie także żarówki energooszczędne E14 są dostępne w wielu innych kształtach, wzorowanych na kształtach zwykłych żarówek. I tak istnieją np. żarówki energooszczędne w kształcie ściec, kropli lub płomyka świecy. Ale oczywiście dalej dostępne są znane formy świetlówek w kształcie spirali lub rurki 2U.

Specjalne wersje żarówki energooszczędnej E14 umożliwiają także ściemnianie tych żarówek lub szczególnie szybki ich start. Nie jest także już trafny zarzut zimnego światła w przypadku żarówki energooszczędnej E14. Obecnie dostępne są żarówki energooszczędne o różnych barwach światła - od zimnego białego, przez uniwersalne białe, do ciepłego białego światła.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.