E27


Polecane produkty w tej kategorii

10 artykułów

Sortuj:


Dana lampa jest energooszczędna lub może być użyta z żarówkami energooszczędnymi.
SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneOpłacalna alternatywa zwykłej żarówki: żarówka energooszczędna E27

Alternatywa zwykłej żarówki jest coraz bardziej poszukiwana dlatego, że żarówka ta jako bardzo energochłonna, została zakazana przez UE i stopniowo znika z rynku. Taką alternatywę może stanowić żarówka energooszczędna E27 z wkręcanym gwintem E27, która odpowiada jednemu z dwóch typowych rodzajów trzonka żarówek. Gwint Edisona, nazwany tak od nazwiska swojego wynalazcy Thomasa Alvy Edisona, ma w przypadku żarówki energooszczędnej E27 średnicę 27 mm. W porównaniu do zwykłej żarówki żarówka energooszczędna E27 pozwala zaoszczędzić energię, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Podczas gdy zwykłe żarówki przekształcają tylko 5% energii w światło, a resztę tracą na ciepło, energooszczędne żarówki, a więc także żarówki energooszczędne E27, mogą przekształcać 25% energii w światło. I tak żarówka energooszczędna 7-9W odpowiada mniej więcej zwykłej żarówce 40W. Także znacznie dłuższy okres użytkowania żarówek energooszczędnych E27 obiecuje dalsze potencjalne oszczędności: żarówka energooszczędna E27 zależnie od producenta i budowy może świecić do 20 razy dłużej niż porównywalna zwykła żarówka E27. Wyższe koszty zakupu żarówki energooszczędnej E27 amortyzują się w ten sposób szybko, a oszczędności dzięki mniejszemu zużyciu energii, są znaczące.

Budowa żarówki energooszczędnej E27

Tak jak jej protoplasta - zwykła żarówka E27, także żarówka energooszczędna E27 jest obecnie dostępna we wszystkich różnorodnych kształtach: jako kropla, kula, w kształcie klasycznej żarówki, jako żarówka lustrzana, reflektor, okrągła rurka, ale także w bardziej typowych kształtach żarówek energooszczędnych jak spirala lub rurka 2U. Ponieważ żarówka energooszczędna E27 nie jest w zasadzie niczym innym niż "pofałdowaną" świetlówką z wbudowanym statecznikiem, konieczne było w celu produkcji typowych kształtów żarówek, jeszcze obudowanie rurek żarówki szklaną kolbą o odpowiednim kształcie.

Także w zakresie barwy światła żarówki energooszczędnej E27, jej spektrum zostało znacząco rozszerzone w ostatnich latach. Żarówki energooszczędne E27 są już od dawna dostępne nie tylko ze światłem w kolorze zimnym białym, lecz także w naturalnym białym lub przyjemnym ciepłym białym.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.