G9


Polecane produkty w tej kategorii

1 artykułów

Sortuj:


Produkty ostatnio oglądaneJako zamiennik dla „wymierającej“ żarówki E14 żarówka energooszczędna E14 jest jednym z kilku rozwiązań. Odpowiedzialnym za znikanie z rynku zwykłej żarówki jest jej zły bilans energetyczny. Dzięki żarówce energooszczędnej E14 tego problemu już nie ma. W

Żarówka energooszczędna G9 z jej niewielkimi wymiarami ca. 5 do 8 cm jest najmniejszą w grupie energooszczędnych żarówek. Nawet jeżeli jest nieco większa od swego protoplasty - żarówki halogenowej G9, jest ona perfekcyjną żarówką do filigranowych opraw o budowie kompaktowej. Żarówki energooszczędne G9 mogą np. energooszczędnie zasilać małe lampy designerskie. Jako zamiennik żarówek halogenowych G9, które są wysokonapięciowymi żarówkami halogenowymi, żarówki energooszczędne G9 nadają się do bezpośredniego zasilania z sieci bez transformatora. Szczególnie ze względu na zakaz stosowania zwykłych żarówek ważne jest to, że istnieje odpowiedni zamiennik dla wspomnianych wysokonapięciowych żarówek halogenowych. Także żarówki halogenowe, które nie osiągają przynajmniej klasy efektywności energetycznej C, będą stopniowo likwidowane i zakazywane. Żarówka energooszczędna G9 stanowi - obok żarówki LED G9 - pasujący zamiennik dla żarówki halogenowej G9.

Żarówka energooszczędna G9 - to trochę inny kształt małej żarówki halogenowej

Ponieważ żarówka energooszczędna G9, jak wszystkie inne żarówki energooszczędne, jest kompaktową świetlówką z wbudowanym statecznikiem, wykształcił się typowy kształt żarówki energooszczędnej, mianowicie spiralny lub w kształcie rurki U. Podczas gdy w przypadku innych trzonków i wielkości żarówek energooszczędnych naśladuje się kształty tradycyjnej żarówki lub świecy, to ten szczególnie filigranowy kształt pierwotnej żarówki halogenowej G9 jest trudny do naśladowania. Tak więc żarówka energooszczędna G9 jest dostępna wyłącznie w znanym spiralnym kształcie lub także w kształcie rurki U.

Oszczędność prądu dzięki żarówce energooszczędnej G9

Ponieważ za pomocą żarówki energooszczędnej G9, jak i innych żarówek energooszczędnych, można zaoszczędzić 80% energii w porównaniu do zwykłych żarówek, ta żarówka z trzonkiem wtykowym 2-pinowym jest perfekcyjną alternatywą dla konsumentów świadomych energetycznie, którzy nie chcą rezygnować z wzornictwa i elastyczności.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.