GU10


Polecane produkty w tej kategorii

1 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówki energooszczędne GU10: żarówki reflektorowe, które potrzebują mało prądu

Żarówka GU10, która w zasadzie pochodzi z zakresu wysokonapięciowych żarówek halogenowych i jest znana ze swojego kształtu reflektora i trzonka wtykowo-wkręcanego, jako żarówka energooszczędna GU10 znalazła swoją drogę do grupy energooszczędnych źródeł światła. Dzięki żarówce energooszczędnej GU10 można w porównaniu ze zwykłą żarówką zaoszczędzić do 80% energii. Wynika to z faktu, że ogólnie żarówki energooszczędne, a szczególnie żarówka energooszczędna GU10, efektywniej przekształcają doprowadzoną energię w światło: 25% energii przekształcane jest w światło a pozostałe 75% w ciepło. W porównaniu z tradycyjną żarówką, która przekształca tylko 5% w światło, bilans energetyczny żarówki energooszczędnej GU10 jest ogromnym ulepszeniem.

Kształty i kolory żarówki energooszczędnej GU10

Posiadając trzonek G żarówka energooszczędna GU10 jest wyposażona w typowy trzonek żarówek halogenowych 230V. Z tego wtykowo-wkręcanego trzonka wystają dwa zestyki, zwane także sztyftami, które w przypadku żarówki energooszczędnej znajdują się w odległości 10 mm. Trzonek żarówki energooszczędnej GU10 i odpowiednio także żarówki halogenowej GU10 230V lub żarówki LED GU10 jest podobny do trzonka bagnetowego, który także najpierw wsuwa się do oprawy i potem się go obraca. Wielkość reflektora żarówki energooszczędnej GU10 jest różna, najczęściej wybierane są dwie standardowe wielkości 51 i 111 mm. Podczas gdy żarówka halogenowa GU10 jest dostępna tylko jako reflektor, żarówka energooszczędna GU10 jest dostępna także w typowym kształcie żarówki energooszczędnej, mianowicie - spirali.

Żarówka energooszczędna GU10 z barwami światła: ciepłe białe, naturalne białe i światło dzienne, działa w szerokim zakresie barwy światła i zapewnia w każdym wnętrzu odpowiednią barwę światła do każdego nastroju.

Dużo światła, mało WAT

Żarówka energooszczędna GU10, która jest zasadniczo kompaktową świetlówką z wbudowanym statecznikiem, jest pełnowartościowym zamiennikiem zwykłej żarówki reflektorowej - zgodnie z mottem: dużo światła, mało WAT. Ten, kto krytykuje żarówki energooszczędne, ponieważ jakoby nie są ściemniane i potrzebują za dużo czasu, aby emitować wystarczające światło, powinien wiedzieć, że są dostępne żarówki energooszczędne, które są ściemniane i mają szybki start.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.