Pozostałe


Polecane produkty w tej kategorii

5 artykułów

Sortuj:


Dana lampa jest energooszczędna lub może być użyta z żarówkami energooszczędnymi.
SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówki energooszczędne - krótki poradnik na zakupy

Oszczędzanie energii jest obecnie nie tylko tematem obecnym na ustach wszystkich, lecz także zagadnieniem, które dla każdego odpowiedzialnego obywatela jest absolutną koniecznością. Dzięki energooszczędnym żarówkom każdy może przyczynić się do redukcji emisji CO2. W latach 80-tych stawiano dopiero pierwsze kroki w dziedzinie rozwoju energooszczędnych żarówek, ale od tego czasu trochę zrobiono w zakresie jakości, komfortu, wzornictwa i barwy światła. Nie są one już dostępne tylko w jednym kształcie lub w jednej barwie światła, lecz w szerokim asortymencie typów trzonków, kształtów, barw światła i mocy.

Praktyczne wskazówki do zakupu energooszczędnych żarówek

Aby Państwo - dzięki swoim energooszczędnym żarówkom – nie tylko oszczędzali prąd i pieniądze, lecz także mieli dużo radości związanej z tworzeniem przytulnej atmosfery w mieszkaniu, podajemy kilka wskazówek, które powinno się uwzględnić przy ich zakupie:

Moc: Jeżeli energooszczędna żarówka ma zastąpić zwykłą żarówkę, obowiązują dla niej inne poziomy mocy. I tak np. zwykła żarówka 40W zależnie od wartości lumenów odpowiada żarówce energooszczędnej 7W-9W. 60W odpowiada 11W, a 75W - ok. 20W.

Typy trzonków: Aby żarówki energooszczędne mogły zastępować możliwie wiele tradycyjnych żarówek, muszą posiadać różne trzonki. Powszechnie stosowanymi trzonkami energooszczędnych żarówek są E14, E27, GU10 i G9. Dostępne są także żarówki liniowe R7s lub okrągłe, płaskie GX53.

Okres użytkowania: Żarówka energooszczędna powinna mieć okres użytkowania minimum 8.000 godzin, który w najlepszych osiąga 15.000 godzin i więcej.

Szybkość startu: Żarówki energooszczędne mają różne prędkości startu. Żarówki z szybkim startem są zaletą przede wszystkim w tych miejscach, w których szybko jest potrzebna jasność. Jeżeli na klatce schodowej używa się energooszczędnych żarówek, należy zwrócić uwagę na to, aby zastosować właśnie te z szybkim startem. W szczególności żarówki kompaktowe mają często wolniejszy start niż ich mniej kompaktowe odpowiedniki.

Odporność na częste włączanie: W przypadku wspomnianej klatki schodowej - oprócz szybkiego startu żarówki energooszczędnej - szczególnie ważna jest też liczba cyklów przełączania, ponieważ te żarówki są często włączane i wyłączane. Ogólna zasada jest następująca: Żarówka energooszczędna powinna mieć tyle samo cyklów włączania ile godzin ma jej okres użytkowania.

Barwa światła: Już nie jest trafny zarzut zimnego światła żarówek energooszczędnych. Obecnie są one dostępne w różnych barwach światła, w tym także z przyjemnym ciepłym białym światłem, które jest oznaczone na opakowaniach np. liczbą 827 lub przez podanie temperatury barwowej 2700 K.

Generalnie - od momentu wprowadzenia zakazu dla zwykłych żarówek, żarówki energooszczędne muszą należeć do klasy efektywności energetycznej A.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.