z możliwością ściemniania


Polecane produkty w tej kategorii

1 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŚciemniane żarówki energooszczędne - nastrojowe światło i jednocześnie oszczędność energii

Jeżeli chcą Państwo korzystać z uroków nastrojowego ściemnianego światła, korzystając także z energooszczędnej żarówki, to należy uważać przy zakupie, aby kupić ściemnianą żarówkę energooszczędną, ponieważ nie wszystkie żarówki energooszczędne są ściemniane. Żarówka energooszczędna - która nie jest niczym innym niż pofałdowaną świetlówką kompaktową z wbudowanym statecznikiem - od swoich narodzin przed 25 laty jest ciągle rozwijana, zarówno w zakresie wzornictwa, jak i komfortu obsługi, jakości i barwy światła. I tak, żarówce energooszczędnej udało się to, że występuje nie tylko w najróżniejszych kształtach, lecz także w wersjach jako „szybko włączająca się żarówka energooszczędna“ i „ściemniana żarówka energooszczędna“. Ściemniane żarówki energooszczędne mają wszystkie te zalety, które posiadają nieściemniane żarówki energooszczędne: dobry bilans energetyczny i dziesięć do dwudziestu razy większą trwałość w porównaniu ze zwykłą żarówką.

Wskazówki do użytkowania ściemnianych żarówek energooszczędnych

Przed uruchomieniem ściemnianej żarówki energooszczędnej należy się zapoznać z następującymi szczególnymi właściwościami ściemnianych żarówek energooszczędnych:

Ściemniana żarówka energooszczędna powinna zostać „wypalona“. To znaczy, że przez pierwsze 100 godzin pracy ściemniana żarówka energooszczędna powinna pracować z pełną jasnością, bez ściemniania. To wydłuża jej trwałość.
Ściemniane żarówki energooszczędne nie działają z każdym ściemniaczem. Muszą działać ze ściemniaczem fazowym do obciążeń indukcyjnych („zwykłym“ ściemniaczem) i nie można ich stosować w połączeniu ze ściemniaczem dotykowym lub sensorowym.
Ściemniana żarówka energooszczędna nie powinna być za bardzo ściemniana. Od określonego punktu żarówka zaczyna migotać. To migotanie jest analogiczne do startu, co nie jest korzystne dla jej trwałości. Żarówki energooszczędne, a więc także ściemniane żarówki energooszczędne, nie mają nadmiernej ochrony przed częstym przełączaniem, tzn. nie powinno się ich niepotrzebnie włączać i wyłączać, jeżeli chcemy zapobiec ich wcześniejszemu psuciu się.

Jeżeli przestrzega się tych wskazówek, to nic już nie stoi na przeszkodzie zadowolenia z użytkowania nastrojowej i energooszczędnej ściemnianej żarówki.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.