Pozostałe żarówki halogenowe 12V


Polecane produkty w tej kategorii

2 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówki halogenowe 12V: kompaktowa budowa i olśniewające światło

Żarówki halogenowe 12V urzekają dzięki dwóm cechom charakterystycznym: kompaktowej budowie i wspaniałemu światłu. Kompaktowa budowa żarówek halogenowych 12V jest szczególnie praktyczna w przypadku montażu w trudno dostępnych miejscach i gdy jest mało miejsca do zabudowy. Ich wspaniałe światło - mają wysoki wskaźnik oddawania barw do 100 Ra - uzupełnia perfekcyjnie kompaktową budowę. Od wielu lat żarówki halogenowe 12V, ale także wersje na napięcie sieciowe 230V, stanowią popularną alternatywę dla zwykłych żarówek. Przy mniej więcej takiej samej barwie światła żarówki halogenowe osiągają dłuższy okres użytkowania niż zwykłe żarówki. Żarówki halogenowe 230V i 12V działają w podobny sposób jak lampa żarowa; jedyna różnica polega na tym, że do mieszanki gazów w kolbie szklanej dodaje się halogeny, co przedłuża czas użytkowania żarnika i tym samym żarówki halogenowej 12V.

Alternatywa żarówek halogenowych 12V

Zakaz produkcji zwykłych żarówek, o którym wiele dyskutowano i który obowiązuje od roku 2009, dotyczy także niektórych żarówek halogenowych 12V. Zakazane są matowe żarówki halogenowe 12V, a reflektory mogą być dalej produkowane i sprzedawane. Alternatywę dla tych żarówek halogenowych, które znikają z rynku, stanowią żarówki LED 12V mające taką samą budowę.

Budowa żarówek halogenowych 12V

Większość żarówek halogenowych 12V ma trzonek G, co też zawiera nazwa: GU4, GY6,35 lub G53, aby wymienić tylko niektóre najbardziej popularne. Trzonek G jest wyposażony w wystające z niego zestyki, różnie od siebie oddalone w zależności od wielkości trzonka. Czasami są to 4 mm, czasami 6,35, ale także 53 mm - to odległości pomiędzy obydwoma zestykami żarówek halogenowych 230V i 12V.
Chętnie służymy radą przy wyborze właściwych żarówek. Nasi doświadczeni i kompetentni projektanci oświetlenia są do Państwa dyspozycji i chętnie doradzą, jeśli jest Państwu potrzebna pomoc dotycząca źródeł światła, także żarówek halogenowych 12V.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.