Żarówki halogenowe GU4/MR11


Polecane produkty w tej kategorii

4 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneJasne światło dzięki reflektorowej żarówce halogenowej GU4/MR11

Wysokonapięciowe i także niskonapięciowe żarówki halogenowe, jak żarówka halogenowa GU4/MR11, są znane z jasnego światła i bardzo dobrego oddawania barw. Żarówki halogenowe GU4/MR11 działają - jak i wszystkie inne żarówki halogenowe 230V i 12V - podobnie jak zwykłe żarówki. Gaz halogenowy we wnętrzu żarówki zwiększa trwałość żarnika wolframowego i tym samym wydłuża okres użytkowania żarówki halogenowej. Ponieważ żarówka halogenowa GU4/MR11 jest niskonapięciową żarówką halogenową, wymaga transformatora, który przekształca napięcie sieciowe 230V na niskie napięcie. Stosowane w oprawach wpuszczanych lub napowierzchniowych żarówki halogenowe GU4/MR11 są ulubionymi żarówkami do wnętrz mieszkalnych.

Wielkość trzonka i reflektora żarówek halogenowych GU4/MR11

Określenie wielkości żarówki halogenowej GU4/MR11 składa się z dwóch części: pierwsza część informuje o rodzaju i wielkości trzonka. Trzonki G są zawsze trzonkami wtykowymi, które posiadają dwa wystające zestyki. Obydwa zestyki żarówki halogenowej GU4/MR11 znajdują się w odległości 4 mm. Nazwa MR11 daje informację o wielkości reflektora żarówki halogenowej GU4/MR11. „MR11“ znaczy „multifaceted reflector“ (reflektor wielopłaszczyznowy), który ma średnicę jedenaście ósmych cala, a więc 35 mm. Dane w calach wynikają z faktu, że MR11 jest to wymiar znormalizowany według standardów American National Standards Institute.

Żarówka halogenowa GU4/MR11 - nie obejmuje jej zakaz dla żarówek

Ponieważ żarówki halogenowe GU4/MR11 są żarówkami reflektorowymi, nie obejmuje ich zakaz dotyczący większości pozostałych innych żarówek halogenowych i zwykłych żarówek, który to zakaz przewiduje likwidację żarówek energochłonnych w kilku etapach do 2016. Dla żarówek reflektorowych jak żarówka halogenowa GU4/MR11 nie ma dotychczas wystarczająco upowszechnionych rozwiązań alternatywnych, dlatego nie jest ona objęta tym zakazem.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.