Pozostale żarówki halogenowe 230V


Polecane produkty w tej kategorii

3 artykułów

Sortuj:


SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówki halogenowe 230V - jasne światło z napięciem sieciowym

Żarówki halogenowe 230V urzekają tak samo jak żarówki halogenowe 12V - dzięki jasnemu światłu o trwałej barwie. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi oddawania barw 100 Ra żarówki halogenowe 230V pod tym względem konkurują ze światłem dziennym. W przeciwieństwie do ich niskonapięciowych odpowiedników 12V, żarówki halogenowe 230V nie potrzebują podłączonego transformatora, który przekształca napięcie sieciowe 230V na niskie napięcie. W porównaniu do zwykłej żarówki halogeny 230V z technologią IRC (powłoką IR) pozwalają zaoszczędzić do 30% energii. Jako pewien rodzaj ulepszonej zwykłej żarówki, mają one wyższą wydajność świetlną oraz stały strumień świetlny przez cały okres użytkowania. Poza tym mogą wykazywać się dłuższym okresem użytkowania, co wynika z tego, że domieszka halogenu w mieszance gazowej w bańce szklanej wydłuża trwałość żarnika.

Wiele możliwości stosowania żarówek halogenowych 230V

Dzięki różnym trzonkom i kształtom żarówki halogenowe 230V mogą być bardzo różnorodnie stosowane. Żarówki halogenowe 230V, które mają trzonek E27 lub E14 mogą zastępować zwykłe żarówki w mieszkaniach. Także typowy kształt reflektora żarówek halogenowych 230V jest bardzo popularny w lampach do wnętrz. Innym bardzo popularnym zakresem ich stosowania jest oświetlanie pomieszczeń biurowych i powierzchni handlowych, gdzie dobre oddawanie barw odgrywa znaczącą rolę. Także w biurze żarówki halogenowe 230V roztaczają motywującą i przyjazną atmosferę do pracy. W mieszkaniach chętnie korzysta się z nich we wnętrzach, w których chcemy ściemniać światło tworząc odpowiedni nastrój.
Technika halogenów 230V umożliwia produkcję bardzo mocnych żarówek, które następnie - także w kształcie żarówki liniowej - są stosowane w reflektorach budowlanych lub projektorach iluminacyjnych.

Obchodzenie się z żarówkami halogenowymi 230V

Podczas wymiany żarówek halogenowych 230V należy uważać na to, aby nie dotykać ich gołymi rękoma, lecz przytrzymując czystą chusteczką umieścić je w oprawce, co zapewnia dłuższy okres użytkowania. W przeciwnym razie przy wysokich temperaturach, które wytwarza żarówka halogenowa 230V, tłuszcz i sole z palców, które w momencie dotyku zostałyby przeniesione na bańkę szklaną, wtopiłyby się w szkło i zmniejszyłyby jej trwałość.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.