Żarówki halogenowe E27


Polecane produkty w tej kategorii

13 artykułów

Sortuj:


Dostępna wersja video
Dostępna wersja video
Dostępna wersja video
SALE - Wiosenna wyprzedaż - Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądaneŻarówki halogenowe E27 - 230V to jasne światło

Żarówki halogenowe weszły na rynek jako pewnego rodzaju udoskonalenie i alternatywa dla zwykłej żarówki. Żarówka halogenowa E27 jest tym samym alternatywą tradycyjnej żarówki E27. Nawet jeżeli żarówki halogenowe E27 i zwykłe żarówki E27 prawie nie różnią się w budowie, to żarówka halogenowa E27 ma decydującą zaletę: przynajmniej dwa razy dłuższy okres użytkowania. Jest to możliwe, ponieważ do mieszanki gazów w szklanej bańce żarówki dodaje się halogeny, które znacznie wydłużają trwałość żarnika. Poza tym żarówki halogenowe E27 emitują to samo ciepłe, przyjemne światło o wysokim wskaźniku oddawania barw (100 Ra) i są ściemniane w 100%.

Żarówka halogenowa z trzonkiem E27

Trzonek E jest trzonkiem wkręcanym, nazwanym tak od nazwiska swojego wynalazcy Thomasa Alvy Edisona. Gwint Edisona ma w przypadku żarówki halogenowej E27 - i także zwykłej żarówki E27 - średnicę 27 mm i jest stosowany zwykle do lamp 230V. Trzonek E27 stał się znany jako jeden z dwóch standardowych trzonków zwykłych żarówek. Aby umożliwić montowanie także innych żarówek w lampach z oprawkami E27, skonstruowano z tym trzonkiem także żarówki LED, żarówki energooszczędne lub halogenowe. Żarówki halogenowe E27 są dostępne, tak jak odpowiadające im zwykłe żarówki, o różnej mocy i różnych kształtach: jak klasyczny kształt kolby, trochę mniejszy kształt kropli, rurki lub jako żarówka reflektorowa.

Żarówka halogenowa E27 i zakaz dla żarówek

Tak jak zwykła żarówka także żarówki halogenowe, a tym samym żarówka halogenowa E27, są promiennikami temperaturowymi, tzn. żarnik, jeżeli jest rozgrzany, emituje światło. Wskutek tego 95% energii jest przekształcane w ciepło i tylko 5% w światło. Ze względu na tę słabą efektywność energetyczną zwykłe żarówki i także żarówki halogenowe, jeżeli nie należą przynajmniej do klasy efektywności energetycznej B, przestaną być produkowane i sprzedawane w ramach zakazu dla zwykłych żarówek. Jako alternatywy żarówki halogenowej E27 dostępne są żarówki energooszczędne E27 i żarówki LED.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

W celu poprawienia jakości usług strona korzysta z plików cookies własnych oraz serwisów partnerskich zgodnie z Polityką Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.