Żarówki E14


Polecane produkty w tej kategorii

21 artykułów

Sortuj:


Zalety sklepu

Produkty ostatnio oglądaneŻarówka E14 – „mała siostrzyczka“ dużej żarówki E27

Trzonek żarówki E14 jest standardowym trzonkiem Edisona, nazwanym tak od nazwiska swojego wynalazcy Thomasa Alvy Edisona, i ma średnicę 14 mm. Trzonki E żarówek, także żarówek E14, są trzonkami wkręcanymi, które określa norma DIN 40400. Te trzonki występują nie tylko w zwykłych żarówkach E14, lecz także w żarówkach energooszczędnych, wysokonapięciowych żarówkach halogenowych i żarówkach LED. Tak więc dostępnych jest wystarczająco dużo zamienników dla zakazanej od roku 2012 „zwykłej żarówki“, a tym samym żarówki E14. Już od roku 2009 UE reguluje stopniowe wycofywanie zwykłych żarówek, które nie należą do najwyższych klas efektywności energetycznej. Od roku 2012 nie ma więc już także zwykłej żarówki E14.

Różnorodne kształty i kolory żarówki E14

Czy to w kształcie kropli, płomyka świecy, kuli lub reflektora - żarówka E14 jest dostępna we wszystkich tych kształtach. Także żarówki lustrzane lub w kształcie rurek są dostępne z praktycznym wkręcanym trzonkiem. Istnieją także żarówki E14 do specjalnego stosowania, jak np. do lampek świątecznych - w kształcie kolorowych kropli. Zasadniczo żarówki E14 są dostępne ze szkłem matowym lub przezroczystym. Istnieją jednak specjalne wersje żarówki E14 np. do oświetlenia piekarników lub lodówek.

Żarówki E14 są przede wszystkim przewidziane do niższego zakresu mocy (do 40W). Ich trzonek o oznaczeniu E14 jest to oprócz trzonka E27 najbardziej popularny trzonek żarówek.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 złStwórz wnętrze idealne z Lampy.pl >> 100, 200, a nawet 300 zł rabatu!

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.