Żarówki E27


Polecane produkty w tej kategorii

15 artykułów

Sortuj:


Produkty ostatnio oglądaneŻarówka E27- "żarowa gruszka" z gwintem Edisona

Żarówka E27, zwana potocznie "gruszką", jest jednym najbardziej rozpowszechnionych źródeł światła w ogóle. Wyposażona w trzonek E27 żarówka posiada typowy gwint Edisona, który określa norma DIN 40400. Swoją nazwę gwint Edisona zawdzięcza swojemu wynalazcy, Thomasowi Alvie Edisonowi. Trzonek żarówek E27 ma średnicę 27 mm i jest zwykle stosowany do żarówek 230V. Obecnie jako alternatywa zwykłej żarówki E27 jest dostępna także żarówka energooszczędna, żarówka halogenowa i żarówka LED z trzonkiem E27. Zwykłe żarówki są dostępne najczęściej jako żarówki E14 lub E27; zawsze posiadają one jednak - obojętnie w jakiej wielkości - trzonek wkręcany. Trzonek E27 jest jednym z dwóch najpopularniejszych trzonków zwykłych żarówek.

Kształty i kolory żarówki E27

Żarówka E27 jest lubiana nie tylko ze względu na szczególnie dobre oddawanie barw i ciepłe, przyjemne światło, lecz także, ponieważ jest ona dostępna w wielu różnych kształtach i kolorach. Kto szuka żarówki E27, ma do wyboru kształt kropli, reflektora, świecy, kuli lub żarówki lustrzanej. Dodatkowo w przypadku żarówek E27 można także wybierać pomiędzy matowym i przezroczystym szkłem i różną mocą: od 3W, przez typowe 40, 60 i 75W, aż do 100 i 200W.

Zakaz żarówek - także dla żarówki E27

Ze względu na fakt, że zwykłe żarówki przekształcają tylko 5% potrzebnej energii na światło, a pozostałe 95% oddają jako ciepło, nie są one szczególnie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Dlatego żarówce E27 i wszystkim innym typom lamp żarowych grozi koniec - zgodnie z regulacją UE - do roku 2012. Od roku 2009 stopniowo są zakazywane zwykłe żarówki, także żarówka E27, które nie należą do najwyższych klas efektywności energetycznej. Jako zamiennik żarówki E27 są dostępne żarówki energooszczędne, halogenowe i LEDy, które mają trzonek E27.

340.000 produktów na magazynie, dogodne metody płatności, dostawa gratis od 700 zł

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.