Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie, przed którym staje z czasem każdy rodzic, zwłaszcza kiedy jego pociecha rozpoczyna naukę. Dotychczasowe miejsce zabawy trzeba wówczas nieco przearanżować, aby zapewnić dziecku wygodną przestrzeń do pracy. Jednym z najważniejszych elementów wyposażeniowych pokoju dziecięcego jest zatem lampka biurkowa, która, oprócz pewnych wartości estetycznych, powinna charakteryzować się także wysoką funkcjonalnością. Jaka lampka na biurko okaże się odpowiednia? Prezentujemy kilka najbardziej oryginalnych modeli.

Lampka biurkowa dla dziecka na jakie parametry zwracać uwagę?

Odpowiednio dobrane oświetlenie w pokoju dziecięcym jest niezwykle ważne, ponieważ zmniejsza zmęczenie oczu, a także w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie codziennych czynności, wpływając jednocześnie na wydajność pracy. Lampka biurkowa dla dziecka ma przede wszystkim służyć wytężonej nauce oraz skupieniu. Najlepszy okaże się zatem lekki, ruchomy model z długim ramieniem, który pozwoli na dowolne jego ustawienie w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeżeli biurko naszego dziecka nie jest zbyt duże, dobrym rozwiązaniem będzie lampka biurkowa z klipsem, którą można mocować do krawędzi biurka.

Osoby praworęczne powinny umieszczać lampę biurkową po stronie lewej, a leworęczne po prawej, aby nie zasłaniać sobie tym samym padającego światła podczas pisania. Niezwykle ważna jest odległość lampki od biurka powinna ona wynosić około 35-50 centymetrów wówczas zapewni prawidłowe natężenie światła.

Najbardziej przyjaznym światłem, a więc takim, które bardzo dobrze oddaje kolory, jest to pochodzące z lampek halogenowych. Przypomina ono najbardziej światło dzienne, najłatwiej jest zatem skupić się przy nim. Dodatkową zaletą żarówek halogenowych jest także błyskawiczny efekt pełnego blasku, a także możliwość ich przyciemniania.

Więcej o żarówkach halogenowych piszemy TUTAJ!

O wyborze odpowiedniej lampki biurkowej dla dziecka decydują przede wszystkim względy praktyczne, ale liczy się również wystrój pokoju czy też indywidualny gust naszej pociechy. Oferowane obecnie na rynku modele charakteryzuje niepowtarzalny design. Można zatem wybierać nowoczesne lampki biurkowe na ruchomym, teleskopowym ramieniu, kolorowe i niezwykle zabawne modele czy nawet fikuśne lampki na gumowanym ramieniu.

Modele lampek biurkowych dla dzieci

Dużą popularnością cieszą się składane lampki biurkowe dla dzieci. Modele te zasilane są akumulatorem, który można złożyć, kiedy nie jest używany. Takie lampki sprawdzają się przede wszystkim w trakcie wyjazdów, a także wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Składane lampki biurkowe można umieścić tak naprawdę w dowolnym miejscu, umożliwiając tym samym swobodną naukę dziecku nie tylko przy biurku.

Jeżeli zależy nam na swobodnej regulacji natężenia światła, warto postawić na lampki biurkowe z dotykowym ściemniaczem. Można wybrać model z ciepłą, zimną lub neutralną barwą światła. Do najbardziej oryginalnych modeli lampek biurkowych dla dzieci należą te zmieniające kolor. Wyposażone są w specjalny regulator barw, który pozwala na świecenie w jednym z około 250 kolorów uruchamianych za pomocą panelu dotykowego. Dużą popularnością cieszą się również lampki biurkowe z wyświetlaczem, które wskazują dodatkowo godzinę, datę, a także temperaturę w pomieszczeniu.

Więcej o ściemniaczach do żarówek znajdziesz TUTAJ!

Odpowiednie oświetlenie biurka zwiększa koncentrację, a także zapewnia zdecydowanie bardziej komfortową oraz wydajną pracę. Właściwe światło zmniejsza stres i poprawia nasze samopoczucie. Dlatego też w trakcie zakupu lampki biurkowej dla naszego dziecka powinniśmy kierować się czymś więcej, niż tylko ceną. Wybrana przez nas lampka powinna przede wszystkim spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, zapewniając przy tym w pełni komfortową i niczym niezakłóconą naukę.

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany