Wbrew pozorom, jednym z najważniejszych elementów dobrego piekarnika jest… żarówka! Bez niej bowiem pieczenie ciast i potraw może okazać się kłopotliwe, szczególnie w przypadkach, gdy piec umieszczony jest nisko czy w niezbyt jasnej kuchni. Co warto wiedzieć o żarówkach do piekarników?

Jakie żarówki do piekarnika?

Bez wątpienia żarówka w piekarniku jest bardzo przydatna – ułatwia kontrolę nad przyrządzanymi produktami oraz pozwala na bezpieczniejszą pracę. Z biegiem lat jednak każde źródło światła musi się przepalić. Co ważne, w tym wypadku jego wymiana na ogół nie jest trudna i można jej dokonać własnymi siłami. Warto przy tym wiedzieć, że najczęściej żarówki w piekarnikach korzystają z klasycznego małego gwintu edisonowskiego E14. Nie znaczy to jednak, że na rynku nie ma innych rozwiązań. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, jaki konkretnie typ żarówki do piekarnika jest potrzebny, to najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie odpowiednich danych w instrukcji obsługi urządzenia, bądź gdy ją zagubimy – na stronie internetowej producenta. Pozwoli to na wybór w 100% odpowiedniego produktu, także z punktu widzenia mocy, wytrzymałości czy wielkości żarówki.

Żarówki energooszczędne do piekarnika

Oświetlenie piekarników to jedno z ostatnich miejsc, gdzie ciągle powszechnie używa się klasycznych żarówek żarnikowych (zobacz, czym się charakteryzują). Co jednak godne podkreślenia, obecnie coraz powszechniej stosowane są także halogenyMożna przypuszczać, że w kolejnych latach upowszechnią się też inne bardziej energooszczędne rozwiązania, jak żarówki LED do piekarników. Niezależnie od postępu techniki warto uważać przy samodzielnym wymienianiu źródeł światła w piecach na produkty nieprzewidziane przez producenta. Może to bowiem zakończyć się awarią sprzętu!

A jaka żarówka do lodówki? Podpowiadamy!

Gdzie kupić żarówkę do piekarnika?

W momencie przepalenia się żarówki w piekarniku sama wiedza o jej istnieniu i dostępnych modelach to nie wszystko. Warto też wiedzieć gdzie można tego typu produkty kupić, gdyż rzecz jasna są one dużo rzadsze, niż standardowe żarówki halogenowe czy żarówki energooszczędne. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest z pewnością skorzystanie z oferty profesjonalnego sklepu z oświetleniem Lampy.plZapewnia on bowiem dostęp do szerokiego asortymentu żarówek do piekarników, dzięki czemu każdy użytkownik bez trudu odnajdzie interesujący go model – zawsze w doskonałej cenie!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany