Odpowiednio dobrane oświetlenie wnosi ciepło i w znacznym stopniu wpływa na całą aranżację wnętrza. W przypadku pomieszczenia łazienkowego ma przede wszystkim sprzyjać relaksowi i wyciszeniu, ale równie istotny jest jego design. Oprawy ledowe nadal królują w łazienkach są to energooszczędne, funkcjonalne i ładne zarazem źródła światła. W gronie aktualnych trendów pozostaje oświetlenie LED, zarówno w formie liniowej, jak i punktowej, sprawdzające się przede wszystkim jako doskonały element akcentujący. Jakie oprawy LED wybrać do łazienki?

Oprawy LED do łazienki dlaczego warto?

Ledowe oświetlenie łazienkowe wprowadza do pomieszczenia niepowtarzalny nastrój, podkreślając poszczególne jego strefy. Umiejętne zastosowanie opraw ledowych może przyczynić się do optycznego powiększenia pomieszczenia. W nowoczesnych projektach łazienek bardzo często wykorzystuje się tego rodzaju rozwiązanie, gdyż zamontowane w odpowiednich miejscach oprawy LED mogą dodać sprzętom oraz meblom swego rodzaju lekkości, podkreślając jednocześnie ich piękno oraz wprowadzając do wnętrza niesamowitą aurę.

Aranżacja łazienki może w znaczny sposób zyskać na swojej atrakcyjności, jeżeli zdecydujemy się zamontować w niej specjalne listwy ledowe za ramą lustra, wokół wanny czy też na skraju podwieszanego sufitu. Takie oprawy ledowe będą emitować rozproszone lub odbite od ścian czy podłogi światło. Projekty łazienek z zastosowanym oświetleniem ledowym są nie tylko nastrojowe, ale przede wszystkim modne. Na jakie rynkowe nowości warto zwracać uwagę?

Sufitowe oprawy ledowe do łazienki

Oferowane obecnie na rynku wpuszczane oprawy LED do łazienki zachwycają swoim niepowtarzalnym designem. Doskonałym tego przykładem jest okrągła oprawa ledowa,  którą wykonano z przezroczystego akrylu. Model ten niemalże od razu zwraca na siebie uwagę, mimo iż charakteryzuje go minimalistyczny design. Lampa zapewnia równomierne rozdzielenie światła, zwłaszcza dzięki satynowanej osłonie diod. Zaprojektowano ją specjalnie z myślą o łazienkach, gdyż posiada stopień ochrony IP44, odpowiedni do użytku w wilgotnych pomieszczeniach.

okrągła lampa LED

 

Ciekawym rozwiązaniem może być także efektowna oprawa wpuszczana, którą oprócz sufitu można zastosować także na ściania, w podłożu, a nawet na meblach. Model ten tworzy niezwykle nastrojowe akcenty świetlne, pozwalając na realizację różnego rodzaju koncepcji oświetleniowych. Zapewnia ochronę przeciwpyłową oraz przeciwstrumieniową. Sprawdzi się szczególnie w nowocześnie urządzonych łazienkach wszędzie tam, gdzie oprócz wysokiej funkcjonalności, liczy się również wyjątkowy efekt wizualny.

oprawa wpuszczana LED

Ledowe oprawy wpuszczane ścienne

W nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń łazienkowych dużą popularnością cieszą się również oprawy LED wpuszczane ścienne. Wart polecenia jest zestaw z 4 diodami LED do montażu na fugach oraz pomiędzy płytkami, który wprowadzi do Twojego wnętrza zupełnie nowe światło. Dzięki konstrukcji nośnej diod ledowych, można zamontować je zarówno poziomo, jak i pionowo w fugach, wprowadzając tym samym do wnętrza niesamowity efekt świetlny. Diody dają ciepłe, białe światło i charakteryzują się żywotnością nawet do 20 000 godzin. Zestaw pozwala na stworzenie nie tylko w ścianie, ale również w podłodze wspaniałych akcentów świetlnych i sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach łazienek.

oświetlenie fug LED

Oświetlenie LED do łazienki nad lustrem

W odpowiednim oświetleniu łazienki trzeba kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością i praktycznością. Niezwykle ważne jest także światło wokół lustra, które powinno być równomierne, tak aby dobrze oświetlało twarz osoby przeglądającej się w nim. Z tego też powodu nie warto wybierać halogenów, które powodują powstawanie cieni. Najlepsze okażą się dwie oprawy LED zamontowane symetrycznie po obu stronach lustra. Dobrze sprawdzą się również małe oprawy umieszczone nad górną krawędzią oraz po obu stronach lustra. Innym rozwiązaniem może być taśma LED zamontowana za ramą lub też na samej ramie zwierciadła. Warto pamiętać o tym, aby światło przy lustrze miało chłodną temperaturę barwową i wskaźnik oddawania kolorów ponad 90%.

We współczesnych domach, łazienka stanowi przede wszystkim oazę spokoju, miejsce, w którym można wypocząć i odprężyć się po każdym pracowitym dniu. Dlatego tak ważny jest umiejętny wybór oświetlenia łazienkowego, które wprawi nas w dobry nastrój i stan odprężenia. Oprawy LED nadają się do tego doskonale. Ich wysoka wydajność sprawi dodatkowo, że nie będzie trzeba wymieniać opraw przez wiele długich lat.

Więcej o wyborze żarówek LED znajdziesz TUTAJ!

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany