Oświetlenie w pokoju dziecka jest niezwykle ważne. Dobór właściwego światła może pozytywnie wpłynąć na koncentrację i sen malucha. Dlatego wybór odpowiedniej lampki nocnej jest tak istotny. Dla przykładu dobrze dobrana lampka nocna może zagwarantować spokojny sen maluchowi, który boi się ciemności. Dodatkowo lampki nocne często służą dzieciom i ich rodzicom do czytania bajek na dobranoc – dlatego obowiązkowo należy zadbać o odpowiednią żarówkę, która da wystarczającą ilość światła. Jakie lampki my polecamy? Zobacz nasze propozycje.

Lampka nocna dla dzieci – jaką wybrać?

Lampki nocne dla dzieci mają tak samo rozbudowany asortyment, jak te dla dorosłych. Na rynku można znaleźć lampki nocne na baterie, do kontaktu, dotykowe, stojące, LED czy w kształcie zwierzątek. Wybór rodzaju lampki jest subiektywny – lampki do kontaktu polecane są jednak dla większych dzieci, a te na baterie: dla młodszych. Lampki na baterie są również bardziej mobilne, niż te do kontaktu, dlatego sprawdzą się u osób, które często podróżują.

 

Jeżeli chodzi o lampki nocne do czytania, to w ich przypadku bardzo sprawdza się ruchoma rączka – dzięki temu można skierować źródło światła w dowolnym kierunku. Ważny jest również włącznik: powinien być w zasięgu ręki. Lampki do czytania muszą dawać mocniejsze światło niż lampki LED (np. w kształcie bohaterów z bajki), które świecą delikatnym, przytłumionym światłem i idealnie nadają się jako awaryjne źródło światła dla dziecko bojącego się ciemności. Więcej na ten temat można znaleźć w tym artykule.

 

Lampka nocna na baterie

Lampki nocne na baterie są szczególne polecane osobom, które często podróżują, a mają dzieci bojące się ciemności. Taką lampkę zabierzecie ze sobą gdziekolwiek tylko jedziecie – nawet pod namiot. Tego typu lampki mogą dawać tak samo mocne światło, jak lampki do kontaktu.

Lampka nocna dotykowa

Lampki nocne dotykowe dla dzieci to gadżet, który raczej nadaje się dla starszych pociech. Kilkulatek może nieostrożnie bawić się lampką i przez to ją zepsuć. Dotykowe lampki doskonale sprawdzą się przy łóżku, ale również na biurku czy stoliku. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach.

 

Lampka nocna stojąca

Nocne lampki wcale nie muszą być nudne – mogą przybrać kształty ulubionych zwierzątek dziecka (popularna jest zwłaszcza lampka nocna króliczek lub biedronka) lub być interesującym obiektem do obserwacji (np. lampka lava). Dodatkowo ciekawym gadżetem będą lampki z projektorami, które potrafią zmienić sufit pokoju dziecka w gwieździste niebo.

    

Lampka nocna LED

Lampki nocne LED są polecane zwłaszcza dzieciom, które lubią czytać w łóżku. Dodatkowo, jeżeli rodzic preferuje tę formę usypiania, warto, żeby zadbał też o swoje oczy i wybrał takie oświetlenie ledowe, które nie będzie za ostre (może rozbudzić dziecko), ale jednocześnie da na tyle dużo światła, żeby nie męczyć wzroku.

 

Lampka nocna do czytania

Lampka do czytania wcale nie musi być nudna – króliczki, chmurki, księżyce, biedronki, kaczki… Obecnie można wybrać naprawdę porządną lampkę nocną, która daje odpowiednią ilość światła do czytania książki i ma ciekawy, oryginalny kształt. Zawsze jednak przy wyborze należy kierować się funkcjonalnością, a dopiero później estetyką.

Pamiętaj, żeby zawsze dobierać oświetlenie bezpośrednio pod indywidualne preferencje dziecka. Innego światła będą potrzebowały dzieci, które lubią czytać w nocy do poduszki, a innego maluchy, które nie skończyły roku. Nawet najładniejsza nowoczesna lampka nocna może nie pasować do wystroju wnętrza pokoju dziecka, dlatego najlepiej będzie, jeżeli wybór lampki będzie dokonany wspólnie – przez rodziców i przez dziecko.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany