Miedź jest jednym z najstarszych i najczęściej stosowanych metali. Żadne inne tworzywo nie ma tak wielu różnych obszarów zastosowań. Miedź jest bardzo plastycznym metalem, dzięki czemu daje się lekko kształtować. Materiał ten jest bardzo wartościowy. Trend miedzi przeżywa w obecnym czasie prawdziwy renesans. Jednym słowem miedź jest numerem jeden w aranżacji wnętrza. Na rynku można spotkać wiele miedzianych artykułów, które zapierają dech w piersiach.

Ten metal szlachetny jest jednym z najlepszych przewodników energii elektrycznej oraz ciepła i praktycznie wszystkie kable elektryczne wykonane są z tego tworzywa. Właśnie ten szlachetny czerwony metal sprawia, iż pomieszczenia stają się optycznie cieplejsze i zyskują jeszcze bardziej elegancki wygląd. Nawet drobne akcesoria z tego tworzywa wprowadzają ciepłe akcenty do salonu, sypialni czy też biura. Różnorodność produkcyjna tego metalu jest przeogromna począwszy od przedmiotów codziennego użytku takich jak sztućce, garnki po ozdoby, dzieła sztuki, a nawet biżuterię.

 

Miedziane lampy wiszące

Lampa_wiszaca_VICTOR_lampyplLampa_wiszaca_FLORA_lampyplLampa_wiszaca_RIVA_lampypl

            Lampa wisząca VICTOR                              Lampa wisząca FLORA                           Lampa wisząca RIVA

 

Miedź w mieszkaniu: Blask z wysokiej jakości akcentem

Nostalgicznny i aktualny: miedź tak jak styl Vintage łączy w sobie te dwa przeciwieństwa. Miedziane dekoracje podkreślają nowoczesne elementy swym nostalgicznym akcentem, przez co kompozycja jest tak wyjątkowa. Miedź idealnie współgra z kolorami ziemi oraz bielą i czernią. Decydując się na miedziane dodatki czy oświetlenie musimy najpierw podjąć ważną decyzję: przede wszystkim wybrać odcień miedzi i strukturę – połysk, bądź mat. Pod kolorem miedź kryje się bowiem wiele odcieni od różowego złota po intensywną wpadającą w czerwień miedzianą poświatę. Zróżnicowanie kolorystyczne i stylowe jest idealnie widoczne w przypadku miedzianego oświetlenialampy wiszące, kinkiety, lampy stołowe – iluminacja łączy w sobie wiele wariacji formy, dzięki czemu pomieszczenie zyska na wartości.


lampa_wiszaca_3517116_lampypllampa_wiszaca_1508992_lampypl

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany