Umiejętnie zastosowane oświetlenie jest równie ważne, jak wybrane przez nas meble, kolory, dodatki dekoracyjne czy inne elementy aranżacji wnętrza. Światło kreuje nastrój, rozświetla najważniejsze strefy, wprowadzając do pomieszczenia niepowtarzalny klimat. Oświetlenie LED szturmem wkroczyło do polskich mieszkań, znajdując zastosowanie w wielu, różnorodnych miejscach. Do jego popularności przyczyniają się przede wszystkim wysoka energooszczędność, wydajność i długa żywotność. Oprawy ledowe stanowią niezwykle efektowne rozwiązanie. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się szczególnie?

Dlaczego warto zdecydować się na oprawy oświetleniowe LED?

Lampy LED znajdziemy obecnie w każdym sklepie oferującym oświetlenie. Podobnie jak tradycyjne lampy, mogą występować w wielu różnorodnych postaciach, do których można zaliczyć między innymi lampy diodowe czy też specjalne listwy. Oprawy LED to doskonały pomysł na stworzenie niezwykle zróżnicowanych, oryginalnych aranżacji, sprawdzających się szczególnie w przypadku nowoczesnych wnętrz. Można je z powodzeniem wykorzystać w każdym wnętrzu: od salonu po łazienkę.

Czym dokładnie są oprawy ledowe? To po prostu reflektory LED wbudowane w ścianę, schody czy podłogę. Sprawdzą się tam, gdzie jest mało miejsca, a głównym celem montażu oświetlenia ma być  stworzenie akcentu świetlnego, a nie wyeksponowanie samej lampy. Oprawy LED to rozwiązanie bardzo dyskretne, a przy ty, jak każda lampa ledowa, energooszczędne i długotrwałe.

Oprawy LED w salonie

Podstawowe pytanie, jakie musimy zadać sobie, zanim zaczniemy dobierać odpowiednie oprawy oświetleniowe, powinno dotyczyć przede wszystkim przeznaczenia pokoju, w którym mają się znaleźć. Jeżeli w pomieszczeniu tym zamierzamy spędzać dużo czasu i dodatkowo zapraszać do niego gości, niezwykle ważne będzie zamontowanie wielu źródeł światła. W tym przypadku doskonale sprawdzą się oprawy LED sufitowe. Taką oprawę należy wówczas umieścić w centralnym punkcie salonu. Dodatkowe źródło światła może natomiast stanowić lampa LED stojąca, którą będzie można przenosić z miejsca na miejsce.  

Oprawy oświetleniowe LED w kuchni

Oprawy LED sufitowe w kuchni również powinny zostać zamontowane w centralnym miejscu – najlepiej nad stołem, przy którym razem z rodziną i gośćmi będziemy spożywać posiłki. Newralgiczne miejsce w kuchni stanowi także blat roboczy – w tym przypadku można zastosować dodatkowe źródła światła w postaci niezwykle funkcjonalnych taśm LED – nie tylko skutecznie doświetlą one miejsce, w którym będziemy przygotowywać dania, ale wprowadzą również do kuchni niepowtarzalny klimat. Dobrze sprawdzi się także oświetlenie podszafkowe – więcej o nim napisaliśmy tutaj.

Przy okazji przeczytaj nasz tekst “Oświetlenie meblowe – dlaczego to dobry pomysł?

Oprawy LED w sypialni

Oprawy oświetleniowe LED doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniu sypialnianym. Wprowadzenie wyjątkowego nastroju w tym wnętrzu jest niezwykle ważne, a oprawy LED świetnie się w tym przypadku sprawdzają. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj opuszczany sufit i wbudowane w niego oprawy ledowe. Jeżeli zależy nam dodatkowo na funkcji dekoracyjnej, warto postawić na taśmy ledowe, które można zamontować wzdłuż ściany, w okolicy zagłówka i jego boków lub w szafie z ubraniami.

Oświetlenie ledowe w łazience

Oprawy LED do łazienki to doskonały sposób na funkcjonalne i dekoracyjne zarazem oświetlenie. Tego rodzaju źródła światła można z powodzeniem zastosować w przypadku boków lustra lub na suficie podwieszanym. Opuszczony sufit i wpuszczane w niego oprawy LED to bardzo dobry pomysł na zaaranżowanie nowoczesnej łazienki. Warto też pamiętać o tym, że tego rodzaju rozwiązanie zdecydowanie lepiej oświetli powierzchnię łazienki niż światło centralne.

Oświetlenie LED to skuteczne rozwiązanie, które w znacznym stopniu pozwala zaoszczędzić energię elektryczną oraz wprowadzić do naszego domu niepowtarzalny klimat (więcej o oszczędnościach napisaliśmy tutaj). Oprawy ledowe znajdują swoje zastosowanie niemalże w każdym wnętrzu, a umiejętny ich wybór przełoży się dodatkowo na aspekt dekoracyjny.

 

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany