Oświetlenie biurkowe – Najlepsze światło do pracy, nauki i relaksu.

Odpowiednio dobrane oświetlenie biurkowe nie tylko pozytywnie wpływa na wzrok, ale również sprawia, że mózg pracuje wydajniej i wzrasta efektywność naszej pracy i nauki. Wybierając oświetlenie należy kierować się stwierdzeniem, iż łatwiej jest przystosować źródło światła, niż dopasować ostrość wzroku i zrekompensować brak oświetlenia.

Lampa_biurkowa_Lampypl_5517434 Lampa_biurkowa_z_zaczepem_lampypl_1003061XLampa_biurkowa_Lampypl_6054951 Lampa_biurkowa_Lampypl_8029120

 

Funkcjonalność to podstawa oświetlenia biurkowego

 

Oświetlenie biurka powinno być funkcjonalne. Idealne zastosowanie w tym przypadku mają lampki z regulowanym ramieniem. Należy zwrócić również uwagę, czy lampka posiada możliwość regulacji należenia światła – ułatwi to dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Odpowiednio dobrana lampka biurkowa powinna oświetlać całkowitą powierzchnię widzenia. Odległość żarówki od blatu nie może przekraczać 35 cm. By wzrok nie był narażony na przemęczenie poza oświetleniem biurka w pomieszczeniu powinno znajdować się usytuowane centralnie główne źródło światła, które oświetli całe wnętrze podczas pracy czy odrabiania lekcji.

Lampa_biurkow_ze_sciemniaczem_lampypl_3507201

O wiele łatwiej jest przystosować źródło światła,

niż dopasować ostrość wzroku i zrekompensować brak oświetlenia

 


Ustawienie lampki biurkowej zależy przede wszystkim od faktu czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Lampa_biurkowa_seledynowa_lampypl_7005813W przypadku osób praworęcznych źródło światła powinno być ustawione z lewej strony, natomiast u leworęcznych lampka powinna być ustawiona z prawej strony, by promień świata nie oślepiał, a jednocześnie nie był niczym przysłonięty. Biurko powinno być ustawione w miarę możliwości jak najbliżej okna, spowoduje to dostarczenie stałego dopływu naturalnego światła. Ważnym aspektem jest dobór barwy oświetlenia. Najlepiej by barwa światła była odpowiednikiem światła dziennego, które pozytywnie wpływa na wzrok i samopoczucie. O temperaturze barwowej 5000 – 6500 K oddającej rzeczywiste barwy.

 

Oświetlenie nie może być przypadkowe

 

Oświetlenie nie może być przypadkowe, pamiętajmy by wybierane przez nas oświetlenie spełniało normy i posiadało odpowiednie atesty. Bo przecież nasz wzrok jest najważniejszy.

 

Regulowana lampa stołowa LED TECNO

 

 

Zespół Lampy.pl

 

Podobne posty

6 komentarzy

 1. Maciej

  Według mnie lampka na biurko powinna być przede wszystkim mobilna, żebyśmy mogli ją wygodnie dostosować do tego, co aktualnie robimy.

  Odpowiedz
 2. Aneta Gardocka

  Czyli jednym słowem jesteśmy tego samego zdania, iż: Funkcjonalność to podstawa oświetlenia biurkowego 🙂

  Odpowiedz
 3. Gzymsik

  Ostatnio natrafiłem na bardzo fajne oświetlenie Wood LED – drogie trzeba przyznać, ale wyglądające moim zdaniem super

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Gzymsik rzeczywiście oświetlenie z elementami drewnianymi wygląda bardzo efektownie. Zresztą ekologia jest teraz tematem numer 1, więc dlaczego my również nie możemy być eko 🙂

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany