Ile razy potknąłeś się, bo nie chciałeś zapalać górnego światła, żeby nie obudzić dziecka albo nie przeszkadzać ostrym, silnym światłem drugiej osobie? Proponujemy rozwiązanie, które w nieinwazyjny sposób pozwoli odmienić wnętrze Twojego mieszkania. Główne światło z powodzeniem może zastąpić oświetlenie meblowe – zobacz, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

 

Jego wybór to również szansa dla tych, którzy nie planują aktualnie remontu i kucia ścian, a nie są w stu procentach zadowoleni z rozwiązań, jakie przygotowali dla nich architekci i elektrycy. Dzięki oświetleniu meblowemu możesz spełnić swoje marzenia o lampce nad łóżkiem, oświetlonym blacie kuchennym czy równomiernym świetle pod lustrem łazienkowym. Jeśli więc nie planujesz całkowitej zmiany oświetlenia i szukasz jedynie sposobów na ulepszenie obecnych rozwiązań, sprawdź opcje, jakie daje Ci oświetlenie meblowe pod szafki – czy to kuchenne, czy też te w garderobie.

Oświetlenie meblowe, czyli co nam daje światło LED

Najczęściej montuje się oprawy meblowe kuchenne i oprawy oświetleniowe meblowe. Dość popularne są również listwy LED, taśmy LED albo oświetlenie LED. Decydując się na oświetlenie meblowe LED, działasz ekologicznie, bo takie żarówki wystarczają nawet na kilkanaście lat. Co więcej – nie nagrzewają się, dzięki czemu np. oświetlenie meblowe podszafkowe jest w pełni bezpieczne. Listwy LED mogą być montowane nawet na drewnianych szafkach czy nad biblioteczkami pełnymi książek. To także idealny wybór do pokoju dziecka.

Więcej o oświetleniu LED dowiesz się TUTAJ!

LED-y doskonale zdają egzamin jako dodatkowe źródło oświetlenia punktowego. Mogą być wykorzystywane zarówno w gabinetach, bibliotekach, przy biurkach, jako zamiennik lampek nocnych w pokojach dziecięcych czy jako dodatkowe oświetlenie meblowe do kuchni. Dodatkowo umiejętnie łączą w sobie funkcjonalność z dekoracyjnością. Rozwiązania na nich oparte są bardzo efektowne, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku kuchni połączonych z salonem. Jednocześnie są niezwykle praktyczne w codziennym stosowaniu – bo kąt padania światła w żarówkach LED można ustalać samodzielnie. Do tego wszystkiego LED-y nie męczą oczu!

Oświetlenie meblowe LED z czujnikami ruchu

Jeśli często zdarza Ci się zostawiać za sobą zapalone światło, powinieneś przemyśleć inwestycję w oświetlenie meblowe z czujnikiem ruchu. Dobrze sprawdza się ono zwłaszcza w przedpokoju i holu. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że nie tylko nie musisz pamiętać o wyłączeniu, ale i o włączeniu światła. Lampy na czujniki regulują się same. Wyzwalają się automatycznie, gdy wyczuwają w pobliżu ruch. W praktyce taka lampa zaświeci się np. kiedy wchodzisz do mieszkania z zakupami i nie jesteś w stanie nacisnąć włącznika światła. To również doskonałe rozwiązanie do domu, gdzie mieszkają dzieci.

Ceny takich lamp są zróżnicowane. Zależą m.in. od zasięgu działania danej lampy oraz od tego, czy wyposażone są one w czujnik obecności, dający gwarancję, że światło nie zgaśnie nagle, aby ponownie włączyć się za chwilę, jak ma to miejsce w przypadku lamp czasowych. I znów – jak w przypadku listw LED-owych – decydując się na lampy z czujnikami, dbasz o środowisko, ale również o swój portfel. Używając tylko tyle światła, ile potrzebujesz, możesz całkiem sporo zaoszczędzić na niższych rachunkach za prąd.

Czujniki ruchu często stosowane są w oświetleniu na zewnątrz domu. 

Oświetlenie LED na baterie – kiedy wybrać?

Zdecydowanie prostszym, chociaż również oszczędnym sposobem na doświetlenie wnętrza z pominięciem głównego źródła światła, jest oświetlenie meblowe na baterie. Takie listwy LED możesz umieścić na dowolnej powierzchni. Ten sposób delikatnego oświetlenia sprawdzi się jako element dekoracyjny w salonie czy jadalni, ale również jako sprytny sposób na naukę zasypiania bez zapalonego światła głównego w przypadku dziecka.

Kolejnym sposobem, aby wprowadzić do domu alternatywę dla głównych źródeł światła bez konieczności generalnego remontu, jest oświetlenie meblowe wysięgnikowe. Mowa tu zarówno o najprostszych pojedynczych lampkach, przy których możesz poczytać wieczorem książkę, jak i o całych panelach, które doskonale sprawdzą się np. jako oprawa łazienkowa nad lustrem.

Dla kogo jest oświetlenie w formie listw LED-owych? Przede wszystkim dla tych, którzy chcą zmienić coś w oświetleniu swojego mieszkania bez konieczności przeprowadzania remontu. Jeśli więc szukasz dodatkowego źródła oświetlenia, które ułatwi Twoje codzienne funkcjonowanie, a nie masz ochoty na kucie ścian, to sprawdź ofertę na oświetlenie meblowe.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany