Trendy oświetleniowe 2016 – sposób na przytulne wnętrze!

Marzy Ci się komfort i dobre samopoczucie? W takim razie już teraz musisz odkryć nowe fantastyczne pomysły na rok 2016, które zmienią oblicze Twojego wnętrza. By zapewnić sobie komfort i dobre samopoczucie odkrywanie nowości najlepiej rozpocząć od iluminacji. Zapraszamy do śledzenia ekscytującego przeglądu świata trendów oświetleniowych!

Jednopunktowa lampa wisząca LED ROCIO

Nowy Rok przynosi nowe pomysły, nowe tendencje. Innowacje dotyczą nie tylko branży odzieżowej i elektronicznej, ale również branży oświetleniowej – co roku na nowo pojawiają się wyraźne tendencje, które odzwierciedlają osobiste postawy i osobiste potrzeby ludzi. Trendy 2016 roku obejmują nowoczesną prostotę i funkcjonalność. Królują wyraźne linie wzbogacające nowoczesne pomieszczenia mieszkalne. Dewizą jest zatem relaks w uporządkowanym, jasno zorganizowanym pomieszczeniu.

Maksyma dążenia do prostoty sprawia, iż w oświetleniu dominują proste geometryczne kształty takie jak kule, elipsy, sześciany, które charakteryzują projekt oprawy i zapewniają relaks dla oczu i bezpretensjonalny design.

 

Kolorystyka trendów 2016

Przy nadmiernej prostocie możemy zauważyć, iż brakuje nam czegoś w mieszkaniu. Oświetlenie zatem musi swoim kolorem podkreślić całkowitą aranżację, wnieść indywidualność do pomieszczenia i podkreślić preferencje gospodarzy wnętrza. Kolorystyką najmodniejszych projektowanych lamp na rok 2016 jest złoto i miedź.

 

Złoto w designie oświetleniowym

Złoto przekształci zwykły salon w miejsce blichtru i przepychu. Wysoka jakość złotej oprawy dostarcza dodatkowych akcentów świetlnych w pomieszczeniu, które nie tylko rozjaśnią dodatkowo wnętrze, ale również poprawią ogólną atmosferę. Iluminacja zawieszona bezpośrednio nad stołem w jadalni sprawi, iż nasze dania będą jawić się jako królewskie posiłki 🙂

 LED lampa wisząca LED CARA z oprawką E27

Miedź w designie oświetleniowym

Miedź za sprawą ciepłego odcienia sprawia, iż wnętrze wygląda jeszcze bardziej komfortowo – a zarazem staje się idealnym pomieszczeniem do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

 Lampy miedziane

Światło –  najwyższe wymagania w 2016 roku

Czym jednak byłaby najpiękniejsza oprawa oświetleniowa bez światła? Trendy oświetleniowe 2016 stawiają przede wszystkim na oszczędność energii. Większość ludzi jest już świadoma, iż jest to nie tylko oszczędność dla naszego portfela ale również środowiska naturalnego. Dzięki oświetleniu LED możemy zredukować rocznie emisję dwutlenku węgla o 23 miliony ton w zasięgu Unii Europejskiej. Pionierem technologii oświetleniowej jest właśnie wspomniana technologia LED.

 

W roku 2016 nie zabraknie również naturalności.

Z całym splendorem w 2016 nie zabraknie również naturalności. Wspaniałość elementów drewnianych i kamiennych odgrywa w tym czasie znaczącą rolę. Kamienno-szare oświetlenie zewnętrzne, iluminacje wykończone drewnianymi elementami sprawią, iż nasze otoczenie zalśni nowym blaskiem. Jednak musimy pamiętać o zachowaniu gładkiej, jasnej i jednoznacznej linii. Zatem nowoczesność i naturalność łączy się w sposób indywidualny!

Ponadczasowa lampa stołowa LED LIBE TL

 

Miłego odkrywania trendów 🙂

Zespół Lampy.pl

 

 

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany