Najzimniejszy okres roku mamy już za sobą. Tu i ówdzie pojawiają się ciemne, deszczowe obłoki – jednak ta faza nie potrwa długo. Słońce z powodzeniem przebija się przez powłokę chmur i już niebawem zagości u nas na dobre. Dookoła zrobiło się zielono. Czyż nie jest pięknie budzić się widząc poranne promienie słońca i słysząc radosny świergot ptaków? Przecież jeszcze kilka tygodni temu było ciemno, gdy rano wstawaliśmy do pracy i wieczorem z niej wracaliśmy. A teraz mamy naturalnego światła pod dostatkiem. Przed nami lato– najcieplejsza pora roku, czas upałów i relaksu. Zapewne Wy również niejednokrotnie obiecywaliście sobie, iż tego lata nie dacie zaskoczyć się fali letniej spiekoty. I jak dotrzymaliście słowa? Wyposażyliście swoje mieszkanie w wentylator sufitowy , bądź stojący? Jeżeli nie to nawet dobrze – bo właśnie teraz w krok po kroku ujawnimy Wam na co zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora.

Wentylatory sufitowe z oświetleniemwentylatory_z_oswietleniem_lampypl_9602230

Wentylatory sufitowe bez oświetleniawentylatory_sufitowe_bez_oswietlenia_lampypl_9602235


Poniżej znajduje się 8 pytań na jakie musimy sobie odpowiedzieć przymierzając się do kupna wymarzonego wentylatora:

Gdzie chcesz umieścić wentylator?

Jeżeli masz małą ilość miejsca, bądź chcesz schłodzić niewielkie pomieszczenie najlepiej wybrać wentylator stołowy, bądź podłogowy. W tym przypadku należy od razu rozpocząć poszukiwanie swojego wymarzonego wentylatora w kategorii wentylatory stołowe i stojące, jeżeli jednak istnieje możliwość podłączenia sufitowego należy przenieść się do kolejnego pytania.

wentylatory_stojace_lampypl

Jaka jest wielkość pomieszczenia?

Wentylator sufitowy musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia, warto więc zapoznać się z naszym opisem produktu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

W jakim stylu my być wentylator?

Wiadomo, że każdy z nas lubi inny styl, jedni wolą nowoczesny, inni klasyczny czy rustykalny. Dlatego przede wszystkim wentylator powinien być dostosowany do aranżacji wnętrza.

styl_rustrykalny_wentylatory_lampypl_6026182_2

styl_nowoczesny_wentylator_lampypl_6026174

Czy wentylator ma mieć umiejscowienie na skośnej ścianie?

Nie każdy wentylator sufitowy przystosowany jest do skosów, dlatego jeżeli planujemy lokalizację wentylatora na skośnej ścianie musimy pamiętać by na wstępie sprawdzić w opisie artykułu czy dany wariant produktowy odpowiedni jest do takowej instalacji.

Czy wentylator ma być z oświetleniem?

Jeżeli w pomieszczeniu mamy do dyspozycji jedynie jedno podłączenie sufitowe warto wybrać wentylator z oświetleniem, który rozświetli pomieszczenie i jednocześnie zapewni wentylację. W przypadku dostępnych kilku źródeł światła możemy pozwolić sobie na wentylator sufitowy bez oświetlenia.

Wentylator_Havanna_9602163_lampypl
Wentylator_ARIUS_9602162_lampypl

AZALEA_wentylator_4014469_lampypl

Czy wentylator ma służyć do użytku całorocznego?

Wielu z nas sądzi, iż wentylator jest użyteczny tylko w okresie letnim – jednak ta teza jest bardzo myląca. Wentylator z funkcją zima-lato latem dostarcza chłodnego powietrza, natomiast okresie zimowym poprzez odwrócenie kierunku przepływu spychają ciepło w dół co pozwala na zaoszczędzenie energii cieplnej.

Czy wentylator ma być przeznaczony do sypialni?

Jeżeli chcemy umieścić wentylator sufitowy w sypialni należy zwrócić uwagę na cichość urządzenia. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie efektywnego wypoczynku z szumem wentylatora w tle.

wenzylator_sypialnia_lampy

Czy wentylator ma być zdalnie sterowany?

Wentylator sufitowy wyposażony w pilot jest na pewno bardziej wygodny od wentylatora z funkcją manualną, wszystko jednak zależy od potrzeb i upodobań właściciela.


Gdy odpowiemy sobie na wszystkie pytania możemy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego wentylatora. Pamiętajmy jednak by zwracać szczególną uwagę na parametry urządzenia i wybierać produkty bardzo dobrej jakości – wówczas będziemy cieszyli się urządzeniem przez długie lata.

Wentylator sufitowy Torontowentylator_sufitowy_lampypl_produkt_6026170
Wentylator sufitowy FormenteraKuchnia_lampypl_6026300_3
Wentylator sufitowy Aeratronsypialnia_wentylator_lampypl

Podobne posty

4 komentarze

 1. Iwona

  Co do tego wentylatora w sypialni – większość osób woli takie urządzenia, które są ciche, ale dla mnie, na przykład, szum chodzących śmigieł działa usypiająco. Lubię to po prostu. Każdy ma swoje upodobania 🙂

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Iwono, oczywiście – ile jest ludzi tyle upodobań – najważniejsze by każdy z nas czuł się dobrze w swoich czterech ścianach 🙂

   Odpowiedz
 2. Wentylatory

  Wow, dzięki za ten wpis! Niestety, szkoda, że go wcześniej nie przeczytałem, bo wybrałem zły wentylator i zmarnowałem czas i pieniądze ;(

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Szkoda 🙂 mam nadzieję, że przed kolejnym wyborem oświetlenia zajrzysz do nas 🙂 Miłego dnia 🙂

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany