Bardzo interesującą grupą źródeł światła są tzw. żarówki rurkowe. Co warto wiedzieć o produktach tego typu i do czego się je stosuje? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym tekście!

Żarówka rurkowa – co to takiego?

Określenie „żarówka rurkowa” jest bardzo ogólne i używające go osoby mogą mieć na myśli zupełnie inne produkty. Ogólnie jednak można stwierdzić, że pod tą nazwą kryją się wszystkie źródła światła w kształcie mniej lub bardziej wydłużonego walca. Oznacza to, że liczba i różnorodność produktów tego typu jest olbrzymia – różne mogą być bowiem rozmiary, gniazda, z których korzystają czy technologie oświetlenia. Co godne podkreślenia, obecnie na rynku dostępne są produkty korzystające z normalnego zasilania sieciowego 230V, jak i napięcia obniżonego 12V. Żarówki rurkowe używane są do bardzo różnych celów. Na ogół służą jednak jako światło dodatkowe, punktowe czy dekoracyjne, choć niektóre typy żarówek wykorzystywane są także jako oświetlenie główne w domach czy mieszkaniach. Warto też dodać, że niektóre modele żarówek rurkowych wykorzystuje się także w motoryzacji czy zastosowaniach specjalnych – np. w urządzeniach AGD.

Żarówka jarzeniowa – co to jest?

Żarówki rurkowe – jakie gwinty?

Z racji swej różnorodności, żarówki rurkowe mogą posiadać najróżniejsze typy gwintów. Bez problemu kupić więc można produkty tego typu przystosowane do tradycyjnych gwintów edisonowskich E27 i E14, jak i innych gniazd, takich jak R7s, GU10 czy G9. Warto przy tym jednak pamiętać, że żarówki rurkowe z racji swojego kształtu mogą się w bardzo dużym stopniu różnić wymiarami – zarówno długością, jak i średnicą. Określenie wymiarów jest więc tak samo ważne, jak wybór odpowiedniego trzonka.

Żarówki e14 – co trzeba o nich wiedzieć?

Gdzie kupić żarówki rurkowe LED?

Żarówki rurki wyróżniają się więc mnogością typów i zastosowań. Dlatego też kupując je, koniecznie trzeba zwracać uwagę na szczegóły ich parametrów, typy trzonków oraz wymiary, gdyż bardzo łatwo o pomyłkę. Aby zminimalizować takie ryzyko, warto dokonywać zakupów w profesjonalnych sklepach z oświetleniem, które gwarantują zgodność towaru z opisem oraz szeroki wybór i najlepsze ceny. Wszystkie te warunki spełnia z całą pewnością sklep Lampy.pl!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany