Liczba dostępnych obecnie nowoczesnych źródeł światła jest wręcz przytłaczająca. Jednym z ciekawych, choć mało znanych przeciętnemu człowiekowi rozwiązań są świetlówki liniowe T5. Jak one wyglądają i do czego się nadają?

Świetlówka H3 – co trzeba o niej wiedzieć?

Bez wątpienia świetlówki liniowe T5 znane są praktycznie każdemu, choć większość ludzi zapewne nie zdaje sobie sprawy, że patrzy na właśnie taki typ oświetlenia. Najpowszechniej rozwiązanie tego typu stosowane jest bowiem w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej, biurach czy firmach jako oświetlenie sufitowe. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie świetlówek tego typu w domach mieszkalnych czy też budynkach gospodarczych. Wynika to z bezsprzecznych zalet tego rodzaju świetlówek. Charakteryzują się one bowiem dużą elektrooszczędnością oraz długim okresem działania – nawet do 20000 godzin. Co ważne, dobrej jakości żarówki T5 mogą dawać także dość zbliżone do naturalnego światło, co z pewnością jest przyjemne dla wzroku.

Żarówka gu10 – co to takiego? Zobacz nasz artykuł.

Jak wygląda żarówka T5?

Jak opisać wygląd świetlówek T5? Mówiąc najogólniej, są to po prostu różnej długości matowe rurki z zaczepami na obu końcach. W takiej formie świetlówki te są też najczęściej używane, na ogół w zestawach po 2-4 sztuki. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że obecnie dostępne są także świetlówki liniowe T5 w innych kształtach – np. okręgu. Pozwala to na tworzenie ciekawych rozwiązań świetlnych zarówno do obiektów publicznych, jak i domów jednorodzinnych czy mieszkań.

Żarówka jarzeniowa – co to jest?

Gdzie kupić żarówki T5?

Bez wątpienia korzystanie ze świetlówek liniowych T5 ma sporo zalet. Co warte podkreślenia, zakup dobrej jakości produktów tego typu nie jest tak łatwy, jak w przypadku klasycznych żarówek energooszczędnych czy ledowych. Często więc najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnych sklepów z oświetleniem, takich jak Lampy.pl. Zagwarantuje to bowiem duży wybór wysokiej jakości produktów o różnych wymiarach oraz korzystne ceny!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany