Czy jeszcze pod koniec XX wieku ktoś mógł poważnie myśleć, że żarówka może robić cokolwiek innego niż tylko świecić? Dziś ta niemożliwość czy też futurystyczny sen staje się powoli codziennością dzięki żarówkom na Wi-Fi. Co warto o nich widzieć?

Żarówka Wi-Fi – co to takiego?

Żarówki Wi-Fi – zwane też „żarówkami smart” czy „inteligentnymi żarówkami” – to źródła światła umożliwiające ich bezprzewodowe sterowanie, często posiadające także dodatkowe funkcje niezwiązane ze świeceniem. Obecnie na rynku dostępne są produkty np. z wbudowanymi głośnikami, aromatyzerami czy kamerą. Całość koncepcji inteligentnej żarówki nawiązuję do innych rozwiązań domowych typu „smart”. Ma więc ona przede wszystkim ułatwić i uprzyjemnić życie, a przy okazji pozwolić na jeszcze lepsze dopasowanie oświetlenia do potrzeb mieszkańców.

Żarówki diodowe – co to takiego?

Jakie są zalety żarówek z Wi-Fi?

Bez wątpienia żarówki smart dają bardzo duże i ciekawe możliwości użytkownikom. Ich najważniejszą zaletą jest oczywiście energooszczędność – rozwiązania te bazują bowiem na ogół na technologii LED (przeczytaj o niej tutaj). Drugą ważną zaletą żarówek na Wi-Fi jest możliwość ich zdalnego sterowania za pomocą pilota, smartfona czy innego urządzenia elektronicznego. Możemy więc zmieniać natężenie światła, ustawiać jego barwę czy programować użycie w zależności od pory dnia. Niektóre produkty tego typu posiadają także czujniki ruchu czy zmierzchu, które pozwalają na automatyczne włączenie i wyłączanie oświetlenia. Co warte podkreślenia, wszystkie te możliwości przy odpowiednim stosowaniu mogą nie tylko uprzyjemnić życie, ale pozwolić też na ograniczenie rachunków za prąd.

Na koniec trzeba też dodać, że dodatkowe funkcje żarówek smart – takie jak synchronizacja oświetlenia z muzyką czy aromatyzerem – może nie są niezbędne do życia, ale potrafią zapewnić niezapomniany klimat w każdym domu czy mieszkaniu!

Ile kosztuje żarówka na Wi-Fi?

Jak więc widać, możliwości żarówek Wi-Fi są bardzo duże. Nie powinno więc dziwić, że także koszt tego typu rozwiązań jest wyższy, niż klasycznych żarówek ledowych. Przykładowo żarówka Wi-Fi E27 9W RGBW kosztuje około 200 zł i daje możliwość zdalnego sterowania, ustawienia dziewięciu programów i wybrania jednej spośród tysiąca barw światła. Co ważne, na rynku dostępne są też tańsze rozwiązania – rzecz jasna z bardziej ograniczonymi możliwościami, jednak dające również wiele możliwości.

A gdzie najlepiej kupić inteligentne żarówki? Bez wątpienia najlepiej w profesjonalnych sklepach, które pozwalają na wybór najlepszego rozwiązania w dobrej jakości!

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany