Na początku było… światło. Jest ono dla nas niczym powietrze, do którego niezmiennie przywiązujemy dużą wagę. Staramy się, żeby wybrane przez nas oświetlenie spełniało wszystkie niezbędne wymagania. Na coraz większej popularności zyskują żarówki LED. Dlaczego wygrywają z tradycyjnymi i czy sprawdzą się w Twoim domu?

Po żarówki ledowe sięgamy chętnie i często (poświęciliśmy im cały post TUTAJ ). Nic dziwnego – w konfrontacji ze zwykłymi żarówkami wypadają naprawdę dobrze. Posiadają zalety doceniane przez wiele osób podczas codziennego użytkowania. Jeśli zastanawiasz się nad ich kupnem i wymianą oświetlenia w całym mieszkaniu, koniecznie poznaj poniższe fakty.

Żarówki LED to oszczędność energii

To chyba główny atut oświetlenia LED. Kiedy porównamy je chociażby z halogenami czy świetlówkami, żarówki LED wykazują się największą oszczędnością energii. Oznacza to, że pobierają niewielką ilość prądu, mniej więcej na poziomie kilkunastu wat. Jest to kilka razy mniejsza zużywalność energii, niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Dużą zaletą jest fakt, że decydując się na żarówki LED w całym domu zauważymy różnicę w wysokości rachunków za prąd.

Oświetlenie LED na wiele lat

Mówi się, że wszystko ma swój koniec. Z uśmiechem można powiedzieć, że nie dotyczy to wytrzymałych i trwałych żarówek LED. Modele wyprodukowane przez dobre firmy posłużą nam nawet przez kilkanaście lat. Ich moc z czasem osłabnie, jednak nie grozi im nagłe przepalenie w najmniej oczekiwanym momencie. Nie przestaną nam służyć po kilku latach użytkowania. Lampy LED zapewniają komfort i chronią przed stresem związanym z częstą i kosztowną wymianą żarówek.

Brak nadmiernego nagrzewania

To dobra informacja zwłaszcza dla tych osób, które mają dosyć błyskawicznie nagrzewających się tradycyjnych żarówek. Są one kłopotliwe szczególnie latem, kiedy każde dodatkowe ciepło staje się niemile widziane. Żarówki LED nie nagrzewają się, dzięki czemu można je dotknąć i nie martwić się o poparzenie dłoni. Jest to szczególnie ważne, kiedy w domu przebywają małe, ciekawe świata dzieci, które prędzej czy później zainteresują się świecącymi żarówkami. Świetlówki LED sprawdzą się zatem doskonale w przypadku aranżacji pomieszczeń dla dzieci.

przykładowe modele żarówek LED

RGB żarówka LED Disco 120° 6002752_4       E27 9W RGBW żarówka LED WIFI lub radio 6537093            żarówka lustrzana LED 7600646

Żarówki LED w służbie ekologii

Ekologia jest tematem ważnym dla każdego z nas. Nawet podczas wyboru oświetlenia możemy zdecydować mądrze dla środowiska. Żarówki LED poddawane są recyklingowi, przez co mogą być ponownie wykorzystane. Zostały zaprojektowane z bezpiecznych materiałów i nie zawierają substancji szkodliwych.

Warto zrobić prezent dla środowiska i zapoznać się akcją „Eko postanowienia”. Na stronie znajdziemy zachętę do wymiany żarówek na energooszczędne. Redukcja pobieranej przez żarówki energii zmniejsza emisję CO2, co jest kolejną zaletą żarówek LED.

Kuchnia? Łazienka? Koniecznie lampy LED!

Oświetlenie LED sprawdzi się w przypadku lamp punktowych oraz dodatkowego oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Możemy wykorzystać je chociażby w sypialni czy gabinecie, np. w postaci lampek nocnych czy lampek stawianych na biurku. Światło LED nie emituje fal elektromagnetycznych, więc nie musimy brać pod uwagę odległości pomiędzy nami a żarówką LED. Oświetlenie, które towarzyszy nam podczas pracy jest szczególnie ważne. Powinniśmy zdecydować się na taki model i rozwiązanie, które łagodnie potraktuje nasz zmęczony wzrok. Przeczytaj TUTAJ, czym kierować się przy wyborze lampki biurowej.

PL_zarowki_lampy-plMusimy pamiętać, że o opłacalności zastosowania żarówek LED przekonamy się po kilku miesiącach. Ceny żarówek LED maleją i nie są już tak wysokie, jak na początku wprowadzania ich na rynek. Dużą wygodę daje możliwość przeglądania i porównania cen oraz modeli w sklepach internetowych z żarówkami LED. Właściwą decyzję możemy podjąć bez wychodzenia w domu. Niezależnie od ostatecznego wyboru warto zainwestować w zakup żarówek LED i cieszyć się mniejszymi rachunkami za prąd.

Podobne posty

Jedna odpowiedź

  1. Maria

    Żarówki LED zdecydowanie są bardzo dobrym rozwiązaniem, świetnie sprawującym się w wielu zastosowaniach. Od ogólnego oświetlenia wnętrza do profesjonalnych oświetleń stosowanych w fotografii, czy też artystycznym oświetleniu przydomowego oczka wodnego. Mało tego, dzięki swojej wysokiej sprawności energetycznej nie podnoszą one niepotrzebnie temperatury otoczenia, jednocześnie będąc wyjątkowo energooszczędnymi rozwiązaniami.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany