Słyszałeś, że lampy LED nadają się do oświetlania pomieszczeń biurowych, ale lepiej nie montować ich w domu? Myślisz, że zakup żarówek ledowych do domu to zły pomysł? Czas zmienić to nastawienie i dać im szansę! Zobacz, jakie żarówki ledowe wybrać do domu, aby jednocześnie zadbać o wystrój i zaoszczędzić na prądzie.

 

Żarówki ledowe – czy dają ciepłe światło?

Wśród przeciwników żarówek ledowych w domu popularne jest stwierdzenie, że dają one zimne, szpitalne światło. Prawda jest taka, że w przypadku tego typu oświetlenia barwa światła zależy w dużej mierze od Ciebie.

Barwę światła wyraża się w Kelwinach. W biurach celowo dobierane jest oświetlenie o chłodnych barwach, w granicach 4000-4500 K. To głównie za sprawą popularności oświetlenia ledowego w tego typu miejscach narodziło się przekonanie, że nie pasuje ono do domu.

Tymczasem dostępne są również żarówki ledowe, dające światło dużo cieplejsze, w przedziale 2800-3200 K. Takie oświetlenie jest bardzo zbliżone do emitowanego przez tradycyjną żarówkę, świetnie nadaje się więc do domu.

Czy żarówki ledowe są oszczędne?

Ale po co decydować się na nowy rodzaj oświetlenia, skoro tradycyjne żarówki do tej pory się sprawdzały? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: z uwagi na dużą oszczędność!

Żarówki ledowe są droższe, ale tylko na pierwszy rzut oka. Rzeczywiście, ich cena w sklepie może kilkukrotnie przewyższać wartość tradycyjnych żarówek. Zwróć jednak uwagę na ich żywotność. Żarówki LED mogą działać nawet 15 razy dłużej, a do tego zużywają mniej prądu. Nasze szczegółowe wyliczenia, z uwzględnieniem tego, ile możesz zaoszczędzić na żarówkach ledowych, znajdziesz w tym artykule.

Oświetlenie LED jest więc inwestycją, która na początku może wydawać się droga, ale szybko zaczyna się zwracać!

 

Jakie żarówki ledowe wybrać?

Żarówki ledowe do sypialni

W sypialni warto pomyśleć nie tylko o oświetleniu głównym, ale także o lampach przy łóżku. Tutaj dobrym wyborem może być regulowana lampa ścienna. Giętkie ramię tej lampy docenisz podczas czytania książki w łóżku. Ale może to być także dobry sposób na stworzenie oświetlenia punktowego.

  

Żarówki ledowe do łazienki

Lampy ledowe świetnie spiszą się także w łazience. Przy zakupie lampy sufitowej warto zwrócić uwagę na jej odporność na wnikanie odprysków wody. Dobrze, gdy lampa tego typu ma prosty design – dzięki temu idealnie wkomponuje się w każde otoczenie.

Świetnym pomysłem na oświetlenie łazienki jest także lampa na lustro. Dzięki temu zyskasz dodatkowe oświetlenie, które będzie przydatne podczas nakładania makijażu lub golenia twarzy. Przed zakupem sprawdź, czy taka lampa posiada możliwość regulacji temperatury barwowej. Jeśli tak, możesz mieć pewność, że będzie to idealny zakup!

Żarówki ledowe do korytarza

Do oświetlenia korytarza polecamy lampę oświetlającą ścianę. Światło nie razi, jest miękko rozproszone, dzięki czemu tworzy przytulny klimat. Będzie odpowiednia do oświetlenia korytarza w nocy, kiedy intensywny błysk mógłby razić i powodować dyskomfort.

A jeśli marzy Ci się coś odrobinę bardziej szalonego, możesz spróbować rozświetlić korytarz pochodnią ścienną. Taka lampa to nie tylko źródło światła, ale także niesamowita dekoracja. Rozświetlenie mieszkania w ten sposób wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny styl.

 

Żarówki ledowe bardzo dobrze nadają się do oświetlenia przestrzeni biurowych. Trzeba jednak przyznać, że równie dobrze sprawdzają się w domach, gdzie – odpowiednio dobrane – mogą wprowadzić przyjemny, przytulny klimat i wzbogacić wystrój.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany