Oświetlenie solarne jest idealnym akcentem w ogrodzie, na tarasie, bądź balkonie. Zapewnia wspaniałą atmosferę, a jednocześnie stanowi gwarancję oszczędności, gdyż nie ponosimy kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej. Lampy solarne można zainstalować bez dodatkowej wiedzy technicznej, a w dodatku nie musimy borykać się z uciążliwymi kablami co jest dodatkowym atutem.

solerne_kinkiety_lampy_scienne_Lampypl

Zalety oświetlenia solarnego – sen czy rzeczywistość?

Aby upewnić się, iż  zalety oświetlenia solarnego są rzeczywistością, a nie mrzonką senną i dostrzec atrakcyjne aspekty oświetlenia słonecznego najlepiej przeanalizować 7- punktowy przegląd.

 • Oświetlenie solarne jest niezależne od zasilania elektrycznego. Nie jest obciążeniem domowego budżetu.
 • Lampy solarne nie wymagają okablowania doprowadzającego energię. Stanowi to nie tylko zaletę wizualną, dzięki temu przypadkowe potknięcie się o kabel zostaje wyeliminowane.
 • Oświetlenie solarne można w łatwy , efektowny i mało kosztowny sposób zintegrować z ogólną koncepcją oświetlenia terenu.
 • Oświetlenie solarne jest możliwe do instalacji nawet bez wiedzy technicznej.
 • Po uzupełnieniu zapotrzebowania słonecznego lampy solarne dzięki czujnikowi zmierzchu zapalają się automatycznie, gdy robi się ciemno. W wielu modelach wbudowany jest dodatkowo manualny wyłącznik, dzięki któremu zgromadzona energia słoneczna zostanie przechowana w pamięci urządzenia.
 • Miejsca nie posiadające zasilania elektrycznego, bądź trudno dostępne mogą zostać oświetlone bez większego wysiłku.
 • Lampy solarne są zazwyczaj wyposażone w nowoczesne lampy LED. Są one szczególnie energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

Lampy_ogrodowe_solarne_lampypl

Lampy solarne typy i triki

Akumulator jest najistotniejszym elementem lamp solarnych. To właśnie od niego zależy czas oświetlenia. W zależności od jakości akumulatora czas oświetlania waha się pomiędzy 5 a 20 godzinami. Najczęstsze modele mają jednak ograniczony czas pracy do 8 godzin.

Trio_spotow_lampypl
W lampach solarnych najczęściej stosowane jest oświetlenie LED, które jest szczególnie energooszczędne i trwałe. Dzięki technologii LED uzyskanie oświetlenia w kolorze niebieskim lub czerwonym, a także zmiana koloru nie stanowi żadnego problemu.

Moduł fotowoltaiczny zwany modułem solarnym spełnia bardzo istotną rolę. Powinien być skierowany w kierunku południowym. Równie ważną rolę spełnia czystość modułu. Moduł musi być regularnie czyszczony, wówczas maksymalna pojemność ładowania jest gwarantowana.

Oświetlenie solarne z zintegrowanym czujnikiem ruchu stanowi interesujące rozwiązanie ze względu na swoje praktyczne wykorzystanie. Dzięki wbudowanemu czujnikowi, lampa rozświetla się pełnym blaskiem wyłącznie w sytuacji, gdy odnotuje ruch.

Lampa-solarna-LED-XSolar_Lampypl

Lampy solarne dekoracyjne stanowią kropkę nad ,,i” w aranżacji tarasu i ogrodu, zmieniają każdy skrawek posesji w przytulną oazę jak za sprawą czarodziejskiej różdżki.

lampy_solarne_dekoracyjne_Lampypl

 

Jednym słowem, dzięki lampom solarnym w szybki i prosty sposób można wyczarować ze swojego ogrodu drugi salon z cudownym oświetleniem.

 

 

 

3 komentarze

 1. Janusz

  Takie oświetlenie jest świetnym rozwiązaniem, tylko trzeba uważać na złodziei, którzy chętnie mogą takie lampy zabrać pod pachę i uciec przez płot. Sam kupiłem jakiś czas temu kilka lamp solarnych i spisują się świetnie nadając mojemu ogrodowi niepowtarzalnego klimatu.

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Janusz rzeczywiście żyjemy w takich czasach, że musimy uważać na złodziei, jednak nigdy nie mamy gwarancji – łupem może stać się również inny przedmiot. Moim zdaniem warto zainwestować w oświetlenie solarne by zwiększyć bezpieczeństwo i stworzyć aranżację świetlną która będzie cieszyła nasze oko.

   Odpowiedz
 2. petra

  Oświetlenie solarne jak dla mnie to najlepsze co mogli wymyślić. Oświetlenie domu, ogrodu w tak prosty i oszczędny sposób to coś, co każdy z nas szuka.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany