Oświetlenie złożone z diod LED na ogół kojarzy się z przestrzenią wewnątrz domów i mieszkań. W końcu to właśnie ledy podświetlają nasze meble, rozświetlają salony, łazienki czy tworzą nastrój w sypialni. Czy to oznacza, że nie nadają się one do użytku zewnętrznego?

Czy można stosować żarówki LED na zewnątrz?

Mimo że odpowiedź na to pytanie w teorii wydaje się oczywista, to jednak dość trudno przebija się do ogólnej świadomości. Tak! Podobnie jak inne źródła światła, także żarówki LED nadają się do montowania poza pomieszczeniami. Podobnie jednak jak w przypadku wszystkich innych typów oświetlenia wymagają one zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, które będą chronić je przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych – przede wszystkim wilgocią i mrozem. Warto w tym miejscu podkreślić też, że zastosowanie ledów na zewnątrz ma sporo zalet. Przede wszystkim można korzystać z bardzo różnych źródeł światła tego typu – od pojedynczych diod tworzących oryginalny nastrój, po mocne żarówki i reflektory LED zapewniające naprawdę silne oświetlenie. Co nie mniej ważne – niezależnie od tego, jaki mamy pomysł na lampy LED na tarasie czy w ogrodzie, zawsze będą one bardzo energooszczędne!

Jakie żarówki LED? Oto tekst, który pomoże Ci wybrać!

Jakie żarówki LED na zewnątrz?

Wybierając żarówki LED do użytku zewnętrznego warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oprawki i lampy, w których mają one być montowane. Na ogół bowiem to właśnie one muszą zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczenia całego układu przed wodą czy niskimi temperaturami. Bardzo często lampy LED do użytku zewnętrznego nie korzystają z wkręcanych czy wpinanych żarówek – wbudowane diody są bowiem częścią ich konstrukcji. Dlatego też przy wyborze żarówki LED należy kierować się wskazówkami producenta samej lampy. Lepiej też ostrożnie podchodzić do wkręcania ledów w bardzo stare czy zużyte oprawki zewnętrze na działkach czy w ogrodach. O ile bowiem przepalenie zwykłej żarówki za kilka złotych trudno uznać za problem, to w przypadku droższych żarówek LED straty mogą być zdecydowanie większe!

Czy żarówki LED są energooszczędne? Zobacz nasz artykuł.

Gdzie kupić żarówki LED zewnętrzne?

Dawno już minęły czasy, gdy w sklepach z oświetleniem dostępnych było tylko kilka czy kilkanaście typów żarówek żarnikowych. Obecnie liczba źródeł światła – także ledowego – jest ogromna, dlatego też warto na spokojnie zająć się wyszukiwaniem najlepszych produktów. To do klienta bowiem należy wybór, jakie oświetlenie LED wykorzysta on na zewnątrz – czy będzie to wyposażona w 96 diod lampa ścienna Skandi, czy może klasyczna lampa zewnętrzna Adressola, w której zamontujemy żarówkę LED E27 9W. Dlatego też warto kupować oświetlenie przez internet, by w domowym zaciszu wybrać dokładnie taki produkt, jaki będzie nam odpowiadał!

Podobne posty

2 komentarze

    • Aneta Gardocka

      Witam, wszystko zależy od rodzaju naszej lampy. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt, wówczas chętnie pomożemy. Miłego dnia 🙂

      Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany