Słupki oświetleniowe – i już zawsze będziesz na właściwej drodze

Oświetlenie ogrodowe – koniec ze stresem!

Z pewnością wielu z nas doświadczyło niewygody związanej z brakiem oświetlenia w ogrodzie. Czy Tobie również przez przypadek zdarzyło się podeptać nowo posadzone rośliny? Lub co gorsza zniszczyć nie tylko świeżo zagospodarowane kwiaty,  lecz również potknąć się o niewidoczny przedmiot?

 

slupek_oswietleniowy_lampypl_7531803_4slupki_oswietleniowe_lampypl

 

 

Aby uniknąć tych lub podobnych sytuacji oraz nie stracić orientacji nawet nocą, może warto zastanowić się nad zakupem ogrodowych słupków oświetleniowych do montażu w fundamentach betonowych lub bezpośrednio w ziemi.

slupek_oswietleniowy_lampypl_7531808_33-częściowy komplet słupków oświetleniowych Amalfi
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Słupki oświetleniowe zapewnią poczucie bezpieczeństwa 

i ułatwią orientację w ogrodzie

 

Słupek oświetleniowy Milano z czujnikiem ruchuLampy służące do oświetlenia ścieżek zwane popularnie słupkami oświetleniowymi pozwalają na oświetlenie terenu z niewielkiej wysokości. Ich wielkość szacuje
się w przedziale 60 do 150 cm. Jednak aby zapewnić optymalne oświetlenie oraz lepszy efekt, należy umieścić kilka słupków w niewielkich odległościach. Zaletą takiego osadzenia słupków jest uniknięcie, dzieki jasno-ciemnym kontrastom, niepotrzebnych złudzeń optycznych. Prawidłowe oświetlenie schodów, przeszkód oraz nierówności ważne jest, aby zmniejszyć lub wyeliminować niebezpieczeństwo potknięcia się. Przeciwnicy całonocnego oświetlania ogrodu znajdą dla siebie alternatywne rozwiązanie w postaci lamp ze zintegrowanym czujnikiem ruchu. Czujnik ruchu pozwala ograniczyć niepotrzebne koszty energii elektrycznej. Jeżeli słupek oświetleniowy jest także wyposażony w LED zamiast np. bardziej intensywnych energetycznie halogenów, to oszczędzanie opłaca się rzeczywiście.

 

słupki oświetleniowe LED + czujniki ruchu =

energooszczędne i bezpieczne oświetlenie zewnętrzne!

 

 

Słupek oświetleniowy – proste rozwiązanie i atrakcyjna ozdoba ogrodu

 

Stylowa lampa stojąca Minorka

Słupki oświetleniowe nie służą jedynie celom funcjonalnym lecz również dekoracyjnym. Szeroki asortyment oświetleniowy z pewnością zadowoli indywidualne gusta. Każdy może oświetlić drogę czy też ścieżkę ogrodową według własnej koncepcji. Wiele słupków oświetleniowych posiada dodatkowe zalety, jak np. ochronę, która zapewnia trwałe zastosowanie zewnętrzne, (m.in. wykonanie z odpornej na warunki zewnętrzne stali szlachetnej). Wielbiciele stylu antycznego znajdą również coś dla siebie. Szczególny charakter oddają artykuły wykonane z miedzi.

 

 

 

 

Niezależnie od tego jak i gdzie zostaną zainstalowane słupki oświetleniowe, spełnią funkcję bezpieczeństwa oraz udekorują przestrzeń w każdym ogrodzie.

 


slupki_oswietleniowe_lampypl_3012513 słupek Alpa Cone

 

 

Zapraszamy również do szukania inspiracji w naszym sklepie 🙂

Zespół Lampy.pl

 

 

 

 

 

Podobne posty

4 komentarze

 1. Odynka

  Słupy oświetleniowe dają dobre efekty, mozna fajnie zaprojektować sobie ogród z myślą o jakiejś fajnej ścieżce pod tego typu oświetlenie.

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Odynka bardzo dziękujemy za komentarz 🙂 Oczywiście masz rację w 100 %. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, iż m.in. dzięki słupkom oświetleniowym można z ogrodu stworzyć sobie drugi przedpokój 🙂

   Odpowiedz
 2. Grucja

  Słupek oświetleniowy, czadersko wygląda ten na zdjęciu z dzieckiem. Ukierunkowane światło, ale efekt w wieczorowej porze musi być zniewalający.

  Odpowiedz
 3. Aneta Gardocka

  Grucja bardzo dziękujemy za komentarz 🙂 Obecnie odchodzi się od podejścia, iż słupek oświetleniowy ma służyć wyłącznie bezpieczeństwu – ważny jest również walor świetlny i wizualny, odpowiedni dobór i rozmieszczenie doda uroku każdej posesji. 🙂

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany