Wkrótce Boże Narodzenie. Grudzień budzi w nas wszystkich tęsknotę za beztroskim czasem dzieciństwa, zabawy i radosnego oczekiwania na przyjście Świętego Mikołaja. Warto celebrować ten okres z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się bliskością, tradycją i świątecznymi akcesoriami, wśród których nieodzowne jest bożonarodzeniowe oświetlenie. Jeśli szukacie inspiracji, jak świątecznie przystroić dom, przedstawiamy 5 najbardziej klimatycznych dekoracji bożonarodzeniowych.

Boże Narodzenie to czas, na który czekamy cały rok. By w pełni poczuć i cieszyć się nadchodzącą atmosferą świąt dobrze jest zadbać o dekoracje, które sprawią, że nasz dom, czy mieszkanie staną się jeszcze bardziej przytulne.  Świąteczny klimat można też wyczarować w ogrodzie i na balkonie wykorzystując zewnętrzne oświetlenie świąteczne.

1. Gwiazdy betlejemskie

Gwiazdy świąteczne pasują zawsze i wszędzie. Ich wybór jest naprawdę spory. Od małych gwiazdek na stojaku półce do postawienia na parapecie lub do mieniącej się wieloma kolorami, sporych rozmiarów kryształowej komety oknie do powieszenia w, czy delikatniejszych, papierowych gwiazd wieszanych na łańcuszku lub sznureczku.

gwiazda_lampypl_1004017

2. Świeczniki i świece

Na naszych stołach w Boże Narodzenie tradycyjnie pojawiają się również świeczniki, które w ciągu kilku chwil wyczarowują cudowną, niezwykłą atmosferę. Zwolennicy nowoczesnych form mogą zdecydować się na srebrny łuk świetlny z aniołkami, albo ponadczasowy, tradycyjny świecznik pięciopunktowy. Kochającym świąteczne dekoracje przypadnie do gustu świecznik w postaci sanek i bałwana, albo przedstawiający renifery w zimowej scenerii.

Od lat popularne są świece, które w miejscach, gdzie nie można stawiać żywego ognia idealnie zastępują świece zasilane bateriami LED. Są bezpieczne, równie dekoracyjne i niemal nie do odróżnienia od tradycyjnych. Dodatkowo jak np.: zestaw 3 woskowych świec mogą być sterowane na pilota i zmieniać kolory.

swiecznik_renifery_lampypl_1522483

3. Figurki, skarpetki i tradycyjne ozdoby

Chętnie wybierane są też tradycyjne bożonarodzeniowe akcesoria: skarpetka, idealna do powieszenia w salonie lub pokoju dziecięcym, lampka przypominająca aniołka, czy niezwykle dekoracyjna ozdoba w kształcie jarmarku świątecznego, która nie tylko świeci, ale i dodatkowo obraca się.

swiecace_ozdoby_lampypl_1522903_2

4. Wieniec adwentowy i łańcuchy świetlne

Dekoracje zewnętrzne pojawiają się na budynkach, w ogrodach, na balkonach już w czasie adwentowym. Przy pomocy drobnych akcesoriów łatwo dodać im świątecznego uroku, klasy i elegancji. Wieniec adwentowy, który wygląda, jak delikatnie oprószony śniegiem to jedna z najbardziej popularnych ozdób świątecznych i pierwsza rzecz, którą napotkają przychodzący z wizytą goście. Gzymsy dachu, balustrady balkonu pięknie ozdobi łańcuch świetlny przypominający połyskujące sople lodu.

lancuch_swietlny_lampypl_1522830

5. Latarenki i płatki śniegu

W sieni, ogrodzie, na schodach może pojawić się latarenka metalowa lub drewniana. Wśród zewnętrznych ozdób bożonarodzeniowych nie powinno też zabraknąć jednoznacznie kojarzących się z zimą płatków śniegu, które można kupić w zestawach lub pojedynczo – TUTAJ. 

latarenka_lampypl_6507473_3

Oświetlenie świąteczne domu powinno nie tylko pasować do konkretnego wnętrza. Wybierając dekoracje świąteczne warto też zwrócić uwagę na jakość i kupować akcesoria starannie wykonane. Najtańsze produkty często szybko ulegają zniszczeniu. Wspólne dekorowanie domu, czy mieszkania może stać się elementem pięknej, rodzinnej tradycji, o ile lampki bożonarodzeniowe przetrwają więcej niż jeden sezon. Nasze oświetlenie świąteczne to najlepszy wybór, by wspólnie poczuć atmosferę świąt i nadać swojemu mieszkaniu wyjątkowy klimat.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany