Przedpokój to pomieszczenie, któremu, gdy chodzi o aranżację, poświęcamy z reguły najmniej czasu i energii. Zdecydowanie większą uwagę skupiamy na odpowiednim rozplanowaniu stref wypoczynkowych w naszym mieszkaniu. Tymczasem przedpokój pełni rolę strategiczną, gdyż to właśnie w tym miejscu przecinają się główne ścieżki komunikacyjne w domu. Poza tym przestrzeń ta bardzo często nie posiada dostępu do naturalnego światła. Umiejętnie zaaranżowane oświetlenie w tym pomieszczeniu jest zatem kluczowe. Jaka lampa do przedpokoju sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie w przedpokoju – o czym warto pamiętać?

Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwoli zamienić przedpokój w niezwykle przyjazną i przytulną przestrzeń, która stanie się jednocześnie wizytówką naszego domu. Pomieszczenie to powinno być dobrze doświetlone nie tylko ze względów wizualnych, ale przede wszystkim z uwagi na kwestię bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli przedpokój jest bardzo ciemny. Jaka lampa do ciemnego przedpokoju  zda egzamin? Dobrym rozwiązaniem może okazać się lampa z regulacją jasności – tym bardziej, że w pomieszczeniu tym wcale nie potrzeba mocnego światła. Równie praktyczne są lampy z czujnikiem ruchu – zapalają się automatycznie tylko wtedy, kiedy ktoś wchodzi do  mieszkania.

Światło w przedpokoju powinno być praktyczne, a to oznacza przede wszystkim pełen komfort przy wykonywaniu takich czynności, jak: zdejmowanie i zakładanie odzieży oraz butów czy przeglądanie się w lustrze. Funkcjonalne oświetlenie w przedpokoju wcale nie musi być nudne. W nowoczesnych aranżacjach światło pełni również funkcję dekoracyjną. Jaka lampa do przedpokoju może być funkcjonalna i oryginalna zarazem?

Jaka lampa sufitowa do przedpokoju?

Wybierając lampę sufitową do przedpokoju, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na kształt pomieszczenia. Ważna w tym przypadku okaże się jej długość. Zbyt długa lampa będzie przeszkadzać, za krótka z kolei źle oświetli przedpokój. Jeżeli pomieszczenie to jest bardzo długie, warto rozważyć zamontowanie minimum dwóch, a nawet trzech lamp sufitowych.

Dla osób doceniających dyskretne połączenie klasycznej elegancji z nutą nowoczesności, ciekawym rozwiązaniem okaże się lampa sufitowa z cylindrycznym abażurem, wykonanym z delikatnej tkaniny i przykrytym od spodu białym dyfuzorem. Lampa ta wprowadzi do przedpokoju bardzo przytulne światło, a co za tym idzie – miłą atmosferę. Jej stonowany design sprawia, że doskonale odnajdzie się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu klasycznym i skandynawskim, które cieszą się dziś olbrzymią popularnością.

Nasza kolejna propozycja na oryginalne oświetlenie przedpokoju to prosta lampa sufitowa, zaprojektowana w stylu vintage. Design tej lampy zachwyci nie tylko zwolenników tego, co dawne i stare, ale wszystkich tych, którzy stawiają przede wszystkim na proste i minimalistyczne rozwiązania. Lampa składa się z niewielkiego mocowania sufitowego oraz osłony oprawki źródła światła. Metalowe elementy lampy zostały pomalowane na kolor rdzawego brązu, co jeszcze bardziej podkreśla jej rustykalną stylistykę.

Z kolei osobom poszukującym zdecydowanie bardziej futurystycznych rozwiązań oświetleniowych do przedpokoju polecamy lampę sufitową Mikada wykonaną ze stali i wyglądem przypominającą geometryczną figurę w kształcie trójkąta. Dzięki zintegrowanemu oświetleniu LED o mocy 16 W, lampa ta emituje jasne, ciepłe światło. Doskonale sprawdzi się ona w prostym i nowocześnie zaaranżowanym przedpokoju.

Niekiedy przedpokój wymaga także uwzględnienia dodatkowego źródła światła charakteryzującego się mniejszym natężeniem, ale świecącego do późna. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi. Kiedy rodzice oglądają wieczorem telewizję w salonie, a dzieci chcą na przykład przejść ze swojego pokoju do łazienki, nie muszą wówczas zapalać mocnego, górnego światła. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się wówczas małe lampki do przedpokoju.

Lampa do przedpokoju może skutecznie odmienić wygląd tego zbyt często pomijanego pomieszczenia. Zestawiając ją z drobnymi i stylowymi dodatkami sprawimy, że goście i domownicy już od progu będą pod wrażeniem naszego wyjątkowego gustu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany