Oświetlenie pokoju dla dziecka – gdy maluch boi się ciemności

Obejrzana bajka o smokach i czarownicach, straszna historia usłyszana od kolegi w przedszkolu, wiatr wiejący złowieszczo na zewnątrz. Wiele jest powodów, dla których dzieci nie chcą zasypiać w pokoju same. Jednym z nich jest również ciemność. Przedstawiamy Wam więc kilka porad, jak ją oswoić.

oswietlenie_pokoju_dla_dziecka_lampypl

Zasypianie w ciemności jest dla wielu dzieci niemałym problemem. Codzienny rytuał staje się więc dla rodziców zmorą. Każda próba pozostawienia maluszka samotnie w pokoju kończy się płaczem lub przybieganiem do łóżka mamy i taty. Na szczęście na wszystko da się znaleźć lek – również na strach przed zasypianiem w ciemnym, a więc strasznym pokoju. Poznajcie nasze skuteczne metody.

Teatrzyk cieni

Stara, skuteczna metoda oswajania ciemności. Oświetl dziecięcy pokój tylko jedną lampką, tak, aby na ścianie przy łóżku powstał cień. Teraz weź arkusz papieru i nożyczki. Zapytaj dziecko, jaki potwór jest jego zdaniem najstraszniejszy. Nieważne, czy wymieni dinozaura, duszka czy zombie. Mocno pognij kartkę i wytnij w niej kilka otworków, w które włożysz palce. Teraz na ścianie stwórz teatrzyk cieni z potworkiem w roli głównej. Oczywiście fabuła musi udowodnić maluszkowi, że nie ma się czego bać. Gwarantujemy, że od teraz zasypianie będzie dużo łatwiejsze!

kinkiet_lampypl_7531452_4kinkiet_lampypl_7531452

Bajka przy nocnej lampce

Nic nie działa tak usypiająco na dziecko, jak przeczytanie mu bajki na dobranoc. Oczywiście musimy robić to jednostajnie, bez zbytniego wczuwania się w kwestie bohaterów. Jeśli dziecko boi się ciemności, wieczorne czytanie możemy wykorzystać też jako pretekst do oswajania go z ciemnościami. Czytajmy mu przy zgaszonym głównym świetle, a jedynie przy zapalonej nocnej lampce , stojącej przy łóżku. My polecamy m.in. uroczą lampę stołową do pokoju dziecięcego LED Mickey. Ta znana z kreskówek postać umili sny i pomoże pokonać strach przed ciemnością. Zasypianie przy nocnej lampce prędko wejdzie dziecku w nawyk, a kiedy nie będziemy już czytać mu bajek na dobranoc, brak światła nie będzie wrogiem spokojnego snu.

Bajkowi bohaterowie

  lampka_dla_dziecka_lampypl_7531755_3lampka_dla_dziecka_Lampypl_7531752 Lampka_dla_dziecka_lampypl_7531754_2

Światło z korytarza

Kolejną, często wykorzystywaną przez rodziców i równie skuteczną jak pozostałe metodą jest zostawianie dziecka w pokoju ze zgaszonym światłem przy jednoczesnym włączeniu lampy w korytarzu. Dzięki temu malec wie, że po domu wciąż krzątają się domownicy i mama z tatą czuwają na posterunku. Pozwoli mu to zasnąć spokojnie, a jednocześnie przyzwyczaić się do wyłączania światła przed pójściem do łóżka.

 

Mamy nadzieję, że podsunięte przez nas pomysły pomogą Wam rozwiązać wszelkie trudności z zasypianiem dzieci. Życzymy więc samych spokojnie przespanych nocy!

lampka_dla_dziecka_lampy.pl_7531517_5

Podobne posty

2 komentarze

 1. Olga

  Takie lampy to po pierwsze ozdoba, po drugie bardzo praktyczna rzecz w pokoju dziecka. Mój syn ma już 9 lat a nadal zapala swoją małą lampkę – czujkę na noc.

  Odpowiedz
 2. Ola

  Ja mojemu dziecku zrobiłam oświetlenie nocne. Zwykłe ledowe oprawki, ale z żarówkami sterowane pilotem z możliwością zmiany kolorów. Nie musi wstawać tylko pilotem ustawi sobie co chce i jest zadowolony.
  Rozwiązanie świetne i polecam wszystkim.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany