Pokój dziecięcy – 10 wskazówek na bezpieczne i harmonijne oświetlenie

Pokoj dziecięcy to miejsce azylu naszych małych pociech – w okresie dzieciństwa powinien pobudzać wyobraźnię i inspirować do zabawy.

Pokój dziecięcy zmienia się z wiekiem dziecka. W jeden dzień oświetlony jest przez lampy sufitowe z motywem samolotu, myszki MICKEY czy księżniczki, na następnego dnia trzeba zainwestować już w lampkę biurkową do odrabiania lekcji.

Z czasem pokój dziecięcy przeobraża się w pokój młodzieżowy, który musi być przede wszystkim trendy !!!

FLYA ozdobna lampa wisząca w kształcie samolotu Czerwona lampa wisząca MYSZKA MINNIE z uszami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaskrawa lampa stołowa AMY

Wspaniała dziecięca lampka nocna LED MIKE

 

 

 

Pokój dziecięcy posiada wiele funkcji.Służy jako pomieszczenie do wypoczynku, zabawy, malowania, później do czytania i pracy,dlatego niezbędne jest wyposażenie go w różnorodne oświetlenie,które będzie pełnić różne funkcje, w zależności od okazji i pory dnia.

 

Ładowalna dziecięca lampka nocna LED MICKEY

 

 

Oświetlenie może jednak stać się źródłem niebezpieczeństwa w przypadku nieumiejętnego obchodzenia się naszych maluchów z prądem i upałem. Konsekwencją uczenia się przy słabym świetle są choroby i wady wzroku, dlatego tak ważne jest wyeliminowanie, zredukowanie źródeł niebezpieczeństwa i zadbanie o odpowiednie oświetlenie dla dziecka.

 

Świecący słoń ANANA do pokoju dziecięcego

 

 

10 wskazówek na bezpieczne oświetlenie pokoju dziecięcego

 

 1. Uwaga, prąd! Regularnie należy sprawdzać kabel, gniazdka wtyczkowe oraz lampy, aby uniknąć porażenia prądem.
 2. Lampy nagrzewają się! Należy zatroszczyć się o to, żeby dziecko nigdy nie miało bezpośredniego kontaktu z żarówką, aby uniknąć poważnych poparzeń.
 3. Uwaga, zagrożenie pożarowe! Lampy stołowe i podłogowe są często przez nas ozdabiane lub przykrywane materiałem lub papierem w celu uzyskania ładniejszego efektu lu6500602_3 - Kopieb przydymionego światła, czego skutkiem może być pożar.
 4. Ostre odłamki szklane! Żarówki ze szkła mogą pękać. Należy stosować żarówki wytrzymałe na złamania, aby zapobiec połknięcia przez dziecko odłamka szklanego lub metalowego.
 5. Światło może oślepiać! Należy zadbać o to, aby w pomieszczeniach, w których przebywa dziecko nie znajdowało się oślepiające źródło światła.
 6. Zakłócony rytm snu! Zapalone światło może zakłócić rytm snu i czuwania. Młodsze dzieci boją się zasnąć w ciemności, dlatego ważne jest, aby zapewnić słabsze oświetlenie nocne.
 7.  Pokój dziecięcy jest salonem naszych pociech! Nalaży zadbać o jasne oświetlenie – 200-300 luksów – które służyć będzie dzieciom do gier, zabaw i wypoczynku.
 8. Dzieci kochają różnorodne czynności! Należy zatroszczyć się o dodatkowe oświetlenie do czytania i odrabiania zadań domowych, np. w formie lampki biurkowej.
 9. Dzieci lubią przytulne oświetlenie! Zreszto jak każdy z nas. 🙂 Dlatego należy wybrać ciepłą barwę światła ok. 2 700 kelwinów lub mniej.
 10. Dzieci kochają kolory! Chętnie przebierają się, oglądają fotografie, rysują, malują. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie żarówek najwyższej jakości, jaką barwę oddaje żarówka (od min. 80 Ra).

 

Przestrzegając powyższe rady zapenimy maluchom bezpieczne oświetlenie!

 

 

Dziecięca lampka nocna LED MINNIE z ładowarką

 

 

Która wskazówka okazała się najbardziej pomocna?

Czekamy na komentarze 🙂

 

Zespół Lampy.pl

 

 

 

 

 

 

2 komentarze

 1. Gosia

  Mi się bardzo podoba, jak u dzieci jest jakis fajny akcent. No i taka mała lampka, która nie bierze dużo prądu, może się swiecic nawet całą noc jeśli dziecko boi się ciemności.

  Odpowiedz
  • Aneta Gardocka

   Gosiu bardzo dziękujemy za komentarz. Oczywiście masz rację, fajnie jak w pokoju maluchów dominują fajne akcenty :). Maluchy często boją się ciemności i powracają do łóżka rodziców jak przysłowiowy ,,bumerang”, myślę że zapewnienie im oświetlenia w postaci ulubionej postaci z bajki, która dodatkowo rozjaśni pomieszczenie i jak słusznie stwierdziłaś zużywa mało energii przez co może świecić się przez całą noc 🙂 sprawi, że prześpią spokojnie ,,do białego rana”.

   Serdeczne pozdrowienia 🙂

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany